Duyuru

Forumda 'Tanıtım Yazısı' şeklinde ya da bariz belirgin kasıtlı bir kalıpta tanıtım amaçlı başka bir web sitesi'nin reklamı yapmak, 'Konu açmak' YASAKTIR! Bu şekilde açılan konular silinir ve ilgili üye ceza alır.

PM Kuralları;

Forumunda yer alan bir konuya istineden kesinlikle (özel mesaj) yolu ile destek talep etmeyiniz, zira bu tip alınan mesajlar kesinlikce cevapsız kalacaktır. İlgili konuya istinaden forumda destek konusu oluşturunuz.

İçerik hk;

Sizde bilgi deneyim sahibi olduğunuz konu ve alanları forumda kolayca paylaşarak daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlayabilir, oluşturduğunuz ticari konular sayesinde kazanç elde edebilirsiniz.

Sanat Nedir? Sanat Dalları Nelerdir?

  • Konbuyu başlatan urgot
  • Başlangıç tarihi

Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Ders notları kategorisinde urgot tarafından oluşturulan Sanat Nedir? Sanat Dalları Nelerdir? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 153 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Ders notları
Konu Başlığı Sanat Nedir? Sanat Dalları Nelerdir?
Konbuyu başlatan urgot
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan urgot
urgot

urgot

Üye
Mesajlar
1,806
Tepkime puanı
2
Puanları
38
Yaş
32
Konum
Rusya
Corona Virüs Nedir
Çin'den başlayarak kısa bir süre içerisinde tüm dünyada birçok insanı etkileyen Coronavirus (COVID-19), Türkiye'de iki vakanın görülmesiyle birlikte birçok kişide paniğe sebep oldu. Dünyanın, bulaşma yolu olarak en hızlı ve kontrolü en zor olan, solunum yolu ile bulaşan bir virüs ile yeniden karşı karşıya olduğunu belirten Anadolu Sağlık Merkezi Hekimleri, “Bilgi kirliliği ve manipülatif hareketlere dikkat edilmeli, doğru yerden doğru bilgi alınmalı, panik yapılmamalı.” şeklinde konuştu.
Sanat nedir?


Sanat bir duygunun, düşüncenin ve derin hislerin farklı yollar aracıyla anlatılması, kişiye aktarılmasıdır. Her dalıyla tüm duyguları hissettirebilen belki de tek gerçekliktir sanat.


Yeri geldiğinde kalbinizi sevinçle çevreler, yeri geldiğinde tüm enerjinizi hüzne emanet eder. İnsanı kişisel yaşantısından uzaklaştırır ve evrensel yaşam düzeyine taşır. Sanat huzur, bazen ise ihtiyaçtır. Zihni ferahlatır, insanların doğru kararlar verebilmesine sağlıklı düşünebilmesine yardımcı olur.

Sanatın Doğuşu
Sanat Nedir? Sanat Dalları Nelerdir?
Sanat insanın ortaya çıkmasıyla baş göstermeye başlamıştır. Sanatın ilk somut örnekleri mağara duvarlarına çizilen boğa, mızrak, insan benzeri figürler olarak gösterilebilir. Başka bir deyişle sanat her zaman hayatımızda yer edinmiştir.

Sanat Başlıkları / Dalları
Sanat nedir, denilince birçok insanın aklına resim gelir oysaki sanat fazlaca dala ayrılır hatta bu dallar kendi içinde de dallara ayrılır. Sanatın üç ana başlığını bir paragrafta göstermek istersek:

Sanatın olmadığı bir yaşam notasız hatta hangi anahtardan çalınacağı bile belli olmayan dizeklere veya boş bir kağıda benzer. Sanat hayatın parçası haline geldikçe bu dizekler notaların üstüne yerleşmesine izin verir ve boş kağıtta taslak oluşmaya başlar. Sanat artık vazgeçilmez olduğunda ise ortaya dinlemekten bıkmayacağınız bir melodi ve üstünde keşfedilecek binlerce detay olan, bakmaya doyamayacağınız bir eser çıkar.
-Beste
Yukarıdaki paragrafta sanatın üç ana başlığından biri olan “ses sanatını” melodiye, bir diğerini yani “resmi” somut bir esere benzettim. Bunu yaparken ise son ana başlığı yani “söz sanatı” olan edebiyatı kullandım.Tabii bu üç başlık kendi içinde onlarca dala ayrılabilir. Örnek vermek gerekirse: , klasik, pop, rock, ; , , çini, heykeltıraş, el sanatları, ; Söz sanatı, , şiir, fantastik kurgu ve hatta oyunculuğa (tiyatro) ayrılabilir.Sanat Nedir?

Sanat genellikle yaratıcılığın ve hayal gücünün bir ifadesi olarak anlaşılır. Tarih boyunca sözde sanat kavramı değişmiş ve zamanla bu geniş anlayışa çeşitli kısıtlamalar getirilerek yeni tanımlar yaratılmıştır.


Günümüzde sanat terimi pek çok kişi tarafından çok basit ve net bir kavram olarak kullanılabilmektedir, bu da akademide şiddetli tartışmalara neden olmuştur, yani tanımlanabilir olsa bile sanatın nasıl tanımlanacağı.

Sanat kelimesi genellikle görsel sanat anlamında kullanılır. Bu kelimenin şu anki kullanımı İngilizce “sanat” kelimesine yakın olmakla birlikte, Batı kültürünün etkisi altındaki insanlar arasında daha yaygın olarak kullanılmaktadır.

İngilizce’de “Sanat” (yapay), Almancada “Kunst” (Kunstlich = yapay) ve Türkçe’de “sanat” (yapay = yapay) yapay anlamlara sahiptir. Rönesans döneminde sanat bu geniş anlamdan sapmaya başladı ancak yakın zamana kadar zanaat ve sanat terimleri hala birbirinin yerine kullanılıyordu.
 

Yazar: urgot
Article Title: Sanat Nedir? Sanat Dalları Nelerdir?
Source URL: Forum Sitesi-https://bilgilihocam.com
Quote & Share Rules: Short quotations can be made from the article provided that the source is included, but the entire article cannot be copied to another site or published elsewhere without permission of the author.
Benzer konular Forum Tarih
Y Yaşam 0 34
Y Yaşam 0 45
Y Yaşam 0 35
Y Yaşam 0 31
Y Yaşam 0 28
Y Yaşam 0 33
Y Yaşam 0 31
Y Yaşam 0 38
Y Yaşam 0 41
Y Yaşam 0 31
Y Yaşam 0 44
Y Yaşam 0 34
Y Yaşam 0 38
Y Yaşam 0 34
Y Yaşam 0 30
Y Yaşam 0 36
Y Haberler 0 34
Y Yaşam 0 37
Y Kadınca 0 37
Y Yaşam 0 27
Y Yaşam 0 32
Y Yaşam 0 29
Y Yaşam 0 36
Y Yaşam 0 29
Y Yaşam 0 39
Y Yaşam 0 38
Y Haberler 0 28
Y Sağlık Rehberi 0 56
Y Yaşam 0 28
Y Yaşam 0 33

Benzer konular

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Üst