Son Konu

Erdoğan: 'Darbeciler Karşımıza Dikilselerdi Şehadet İçin Tereddüt Etmeyecektim'

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-0bf8649fad1b8aa16df052eb5838fff96f19edfc.jpg

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Allah şahittir, milletim de emin olsun ki o gece darbeciler Marmaris'te yahut İstanbul'da karşımıza dikilselerdi şehadete yürümek için bir an bile tereddüt etmeyecektim." dedi.

15 Temmuz Demokrasi ve Ulusal Birlik Günü Anma Programı ile Demokrasi Müzesi Açılış Töreni'nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kritik yol ayrımlarının birçoklarını geride bıraktık. Artık önümüzde 2023 amaçlarımıza Cumhur İttifakı olarak bütünleştirdiğimiz son bir eşik var. Onu da aştığımızda artık ülke ve millet olarak yeni bir periyoda giriyoruz" dedi.

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle:

• "Türkiye'nin emsal ihanetlere uğramaması için başta FETÖ olmak üzere tüm terör örgütlerine, her türlü fesat odaklarına, tüm tehditlere karşı teyakkuz halinde olmayı sürdüreceğiz."

• "Eğer o gece darbeciler Marmaris'te yahut İstanbul'da karşımıza dikilselerdi şehadete yürümek için bir an bile tereddüt etmeyecektim. Zira havalimanındaki on binler oraya şehadet için gelmişlerdi."

• "Millet gerektiğinde düşmanı affetmesini, yeni ittifaklar kurmasını da bilir. Bu milletin affetmeyeceği bir şey varsa o da kendi içinden çıkan hainlerin yaptığı ihanettir... Millete silah çekenin, milletin kanını dökenin, milletin geleceğini karartanların affı da olmaz müsamahası da olmaz. Ülkenin geleceğini karartma kıymetine kendine siyasi çıkar devşirmeye kalkan mülevveslerin affı da olmaz müsamahası da olmaz."

Üst Alt