Son Konu

Seksenler'in ‘Pastacı Sami’si Berat Yenilmez 9 ayda 25 kilo verdi! Berat Yenilmez kimdir?

yasuo

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
seksenlerin_pastaci_samisi_berat_yenilmez_9_ayda_25_kilo_verdi_berat_yenilmez_kimdir_1613372618_9553.jpg

Seksenler dizisinin ‘Pastacı Sami’si Berat Yenilmez, diyet ve antrenmanla 9 ayda 25 kilo verdi. Pekala Berat Yenilmez kimdir ve Berat Yenilmez kaç yaşında? İşte sorunun karşılığı:

Seksenler dizisinin ‘Pastacı Sami’si Berat Yenilmez, diyet ve antrenmanla 9 ayda 25 kilo verdi. Hürriyet'in haberine nazaran “Ailece zayıfladık. Eşim de benimle birlikte diyete başladı  ve 17 kilo verdi” diyen oyuncu, şimdi istediği kiloya ulaşmadığını söyledi: “Hedefim var, 5 kilo daha vereceğim. Haftada üç gün kick boks, iki gün kardiyo yapıyorum. Yediklerime de olabildiğince dikkat ediyorum.”

‘‘125 KİLOLUK HALİMLE ARTIK GÖRÜNMEK İSTEMEDİM’’

Berat Yenilmez, daha evvel verdiği bir röportajda zayıflama sürecini şöyle anlatmıştı:

“Bir Barcelona seyahatimde, tartıldığımda 125 kiloya çıktığımı gördüm. Onun öncesinde de eşim Seda ile birlikte gezerken bir yerde oturan bir çift gördük. Geriden baktığımızda 25-30 yaş aralığında olduğunu düşündüğümüz çift, döndüğünde yaşlarının hayli ilerlemiş olduğunu gördük. Seda’ya ‘Eğer ben bu yaşa gelirsem bu türlü görünmek istiyorum’ dedim. 125 kiloluk halimle görünmek istemediğimi söyledim. Seyahat dönüşü hayatımdan gereksiz olan her şeyi çıkardım; tatlıyı, karbonhidratı, akşam 7’den sonra yenilen yemekleri, gereksiz atıştırmaları, abur cuburu, cipsi… Sabah erken kalkıp sistemli bir kahvaltı, tertipli bir öğle yemeği, spor, tenis, yürüyüş hayatımıza girdi. Akşam 7’den sonra artık yemek hayatımızda yok. 9 ay üzere bir vakit dilimi içerisinde yaklaşık 25 kilo verdim. Eşim Seda da yaklaşık 10 kilo verdi.”

“DAHA ÖZGÜVENLİ BİR ADAM OLDUM”

“Bunu artık bir yaşama formu olarak kabul ediyoruz. ‘25 kilo verdim tamam artık misyonum bitti’ diye düşünmüyorum. Yemek formuyla, sporla bu bizim hayatımızda yaşadığımız surece devam edecek. Neler değişti? Bir kez daha özgüvenli bir adam oldum. Kıyafetlerimi giyerken üzerimde duruş formu beni daha motive etti; daha memnun etti diyebilirim. Sabah daha enerjik kalkıyorum ve horlamıyorum. Zira kilo horlama da yapıyordu. Artık o horlamam kalmamış eşimin söylediğine nazaran. Daha az yiyorum ve daha sağlıklı kalkıyorum sofradan. Bir yük, şişkinlik olmuyor. Bağırsak sistemim daha nizamlı çalışmaya başladı. En değerlisi, görsel manada aynada daha düzgün göründüğüm yahut dışarıda özlediğim kıyafetleri giyebildiğim için de memnunum.”

Üst Alt