Son Konu

Sony, Resmi Playstation Forumlarını Kapatma Kararı Aldı

makaleci

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0

Son günlerde geliştirdiği Playstation 5 ile sık sık gündeme gelen Sony cephesinde dikkat çeken gelişmeler yaşanıyor. Sony'nin Playstation oyuncularının kendi aralarında soru ve görüşlerini paylaşabildikleri forumları bulunuyor. Ama son gelen açıklamalara nazaran Sony'nin temsilcileri, yerküre çapında bulunan tüm Sony topluluk sahifelerini kapatacaklarını açıkladılar.

Uzun yıllardır Playstation oyuncularının kendi aralarında sohbet edebildikleri forumlar, birebir devirde birçok sorunun tahliline de sebep oluyordu. Fakat son gelen açıklamalara nazaran bu oyuncu topluluklarının 27 Şubat 2020 tarihinden itibaren bünyesinde barındırdıkları forumlarının kapanacağı belirtildi. Sony, bu topluluklarda bulunan oyuncuları bundan sonraki süreçte, şirketin başka muhabere yollarını kullanmaya davet etti.
6629-entry-1-1581957421.jpg
     Sony temsilcileri Playstation Türkiye'nin topluluğunda da açıklama yayınladı. Yapılan açıklama da ise:

"27 Şubat tarihinden itibaren PlayStation.com üzerinde bulunan topluluk sahifeleri ve yardım forumları hizmet vermeyecektir. PlayStation üzerine haberleri almak ve topluluğa katılmak için PlayStation'ın Facebook, Twitter, Instagram ve YouTube sahifelerini takip edebilirsiniz. Eserlerle alakalı yardım almak için playstation.com/tr-tr/help/ adresinden yahut 0212 391 0401 numaralı PlayStation destek hattından yardım alabilirsiniz."
 cümleleri yan aldı. Artık yerküre umumunda bulunan Playstation kullanıcıları PS Blog ve çevre medya hesapları üzerinden muhabere kuracaklar. Şu an için Sony'nin neden bu türlü bir karar aldığı bilinmiyor.

Üst Alt