Neler yeni

Hoş Geldiniz ? Forum Sitesi

Bilgilihocam.Com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Bilgilihocam.Com ; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Bilgilihocam.Com’in yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan iletişime geçerek bildirebilirsiniz. Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.

Soru Gönder ?

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Duyurular Bölümü

Bilgilihocam Duyuru Bölümü

İletişim

Uzmanlarımız Sorularınızı Yanıtlamaya Hazır

Scooter Start-up'ı Martı, İstanbul'da Hizmete Girdi

makaleci

makaleci

Vip Üye
Mesajlar
42,904
Tepkime puanı
1
Puanları
38
Yaş
32
Corona Virüs Nedir ?

Yerli mikro-mobilite start-up'ı olan Martı, ahir faaliyetlerini İstanbul'a da taşıdı. Asıl hedefi "scooterlar yardımıyla ulaşım hizmeti vermek" olan startup, böylelikle trafik meselesine farklı bir bakış açısıyla tahlil getirmeyi planlıyor.

İstanbul'a girişiyle bir arada İstanbul/Bomonti'de tanıtım içtiması düzenleyen kurucu Alper Öktem, Martı'nın yerli bir mobilite startup'ı olduklarına dikkat çekti: "Elektronik scooterla ABD’de bir iş seyahatinde karşılaştım. Kısa araları süratle ve kolay kolay kat edebilmek için son radde tesirli bir tahlil olduğunu görünce mikro-mobilite kavramını Türkiye’ye kazandırmaya karar verdik. Martı fikri de böylelikle doğdu."


Birinci evvel Kadıköy'de test maksatlı başlayan Martı, talebin ziyade olması sebebiyle Beşiktaş ve Levent'te de hizmete girdi. Alper Öktem, husus hakkında "Öncelikli amacımız Martı'yı İstanbul'da daha yaygın hale getirmek. Akabinde Bulgaristan, Macaristan, Birleşik Arap Emirlikleri üzere devletlere yayılmayı planlıyoruz" sözlerini kullandı.

Üretimin hakikaten yerli olduğuna dikkat çeken Öktem, elektronik aksamın Türkiye'de üretildiğini söyledi: "Şunu gururla söylemeliyim ki, biz bu memleket topraklarından doğan bir startupuz. Martı'larımızın elektronik aksamı Türkiye'de üretiliyor, üzerinde kullandığımız yazılım büsbütün Türk mühendisler tarafından hazırlandı. Elektrikli scooter denince kişilerin aklına Martı geliyor. Bundan büyük gurur ve memnunluk duyuyoruz."

Fiyatların ise yurtdışındaki örnekler incelenerek oluşturulduğunu söyleyen kurucu, ekonomik bir tarifeye sahip olduklarını da belirtti. Öktem, şöyle konuştu:

"Fransa, Portekiz, ABD üzere devletlerin büyük kentlerinde elektrikli scooter kiraladığınızda, 10 dakikalık bir yolculuk için ödediğiniz bedel bir bardak kahve fiyatına denk geliyor. Biz de Martı'yı bu denklem üzerinden fiyatlandırdık. Martı'yla 10 dakikalık bir yolculuğun bedeli 10,5 TL. 10 dakikada yarım saatlik yürünecek arayı kat etmek mümkün. Aslında Martı bir kahve fiyatına yolculuk imkanı sunuyor İstanbullulara."
 

Yazar: makaleci
Article Title: Scooter Start-up'ı Martı, İstanbul'da Hizmete Girdi
Source URL: Forum Sitesi-https://bilgilihocam.com
Quote & Share Rules: Short quotations can be made from the article provided that the source is included, but the entire article cannot be copied to another site or published elsewhere without permission of the author.

Benzer konular

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Üst