Son Konu

Devil May Cry 5 Türkçe yama nasıl kurulur?

teknoloji

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
devil-may-cry-5-turkce-yama-kurulumu-nasil-yapilir-3.jpg

Capcom tarafından geliştirilen macera aksiyon oyunu Devil May Cry 5, Windows, Playstation 4 ve Xbox One serisi oyun konsollarında oynanabiliyor. 2019 yılında çıkış yapan yapım kısa sürede oyun severlerin beğenisini kazandı. Gerek hikayesi gerek grafikleri ile oyuncuları fazlasıyla tatmin eden Devil May Cry 5, maalesef Türkçe dil desteğine sahip değil. Peki Devil May Cry 5 Türkçe yama nasıl kurulumu nasıl yapılır? Tüm detaylar yazımızda…

Devil May Cry 5 Türkçe yama nasıl kurulur? (2021)

Devil May Cry 5 için geliştirilmiş oyun deneyiminizi üst seviyelere çıkaran Gönüllü Çeviri Grubu tarafından geliştirilmiş oldukça başarılı bir Türkçe yama mevcut. Bu yamayı kurarak oyunun içerisindeki altyazıları, menü ve görevleri tamamen Türkçe yapabilirsiniz. Üstelik yamayı kurduktan sonra indireceğiniz DLC gibi ek içerikler de tamamen Türkçe olacak. Ayrıca yamanın Steam gibi platformlarla da yüzde 100 uyumlu olduğunu belirtelim.

Türkçe yamayı buradan indirebilirsiniz.

Adım 1: İndirdiğiniz .exe dosyasını açın

devil-may-cry-5-turkce-yama-kurulumu-nasil-yapilir.jpg
.exe dosyasını açın

Adım 2: ”İleri” seçeneğine tıklayın. Burada karşınıza yama ile ilgili bazı bilgiler çıkacak.

devil-may-cry-5-turkce-yama-kurulumu-nasil-yapilir-2.jpg
Devil May Cry 5 türkçe yama kurulum işlemi

Adım 3: Tekrar ”İleri” seçeneğine tıklayın. Daha sonra karşınıza ”Manuel Arama” ve ”Otomatik Arama” olmak üzere iki farklı seçenek çıkacak. Burada oyun bilgisayarınızda yüklüyse otomatik olarak bulacaktır. Eğer yama oyununuzu bulamazsa, ”Manuel Arama” seçeneğine tıklayarak oyunun yüklü olduğu dizini seçin. ”İleri” seçeneğine tıkladıktan sonra yama yüklenecektir.

türkçe-yama-3.jpg
Türkçe yama kurma işlemi için manuel arama veya otomatik arama seçeneklerinden birini seçin

Not: Yamanın kurulumu esnasında Windows çalışmayı durdurdu gibi bir hata alırsanız, oyunun yüklü olduğu klasörü masaüstüne taşıdıktan sonra kurulumu tekrar yapın. Ek olarak, yamayı farklı bir yere kurduktan sonra içerisinde bulunan dosyaları oyunun kurulu olduğu dizine kopyalama imkanınız var.

Devil May Cry 5 sistem gereksinimleri
devil-may-cry-5-turkce-yama-kurulumu-nasil-yapilir-1.jpg
  • İşletim Sistemi: WINDOWS® 7, 8.1, 10 (64-BIT gerekli)
  • İşlemci: Intel® Core™ i5-4460, AMD FX™-6300, veya daha iyisi
  • Bellek: 8 GB RAM
  • Ekran Kartı: NVIDIA® GeForce® GTX 760 veya AMD Radeon™ R7 260x 2GB Video RAM, veya daha iyisi
  • DirectX: Sürüm 11
  • Depolama: 35 GB boş alan
Önerilen sistem gereksinimleri
  • İşletim Sistemi: WINDOWS® 7, 8.1, 10 (64-BIT gerekli)
  • İşlemci: Intel® Core™ i7-3770, AMD FX™-9590, veya daha iyisi
  • Bellek: 8 GB RAM
  • Ekran Kartı: NVIDIA® GeForce® GTX 1060 ile 6GB VRAM, AMD Radeon™ RX 480 8GB VRAM, veya daha iyisi
  • DirectX: Sürüm 11
  • Depolama: 35 GB boş alan

Üst Alt