Son Konu

'Cildin Bebek Gibi Olacak' Diyerek Lazer Uyguladıkları Kadının Yüzünü Yaktılar

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-341f2eaa67b113232e969c995602cd64f4cf0647.jpg

Kahramanmaraş’ta gittiği bir hoşluk merkezinde yüzüne lazer tedavisi uygulanan bayanın yüzü yandı, gözünden kan geldi. Genç bayan kendisini bu hale getiren hoşluk merkezinden şikayetçi oldu.

Kahramanmaraş’ta yaşayan Filiz Demet (40) yüzündeki çiziklerin giderilmesi için Onikişubat ilçesindeki bir hoşluk merkezine gitti. 

Burada yapılan süreç ve tedavi sonrası yüzünde şişlikler ve morarmalar oluştu.

Daha evvel iki hoşluk merkezine gittiğini ve yanlış tedavi sonrası sıkıntı günler geçirdiğini söyleyen Filiz Demet, “Ben iki hoşluk merkezi mağduruyum. Üçüncü hoşluk merkezine gittiğimde alnımın ortasında bir çizik vardı ve onun dolgusu için gittim. Onlar bana, ‘dolgu kalıcı tahlil değil 6 ay sonra yeniden gidecek. Benim bir kampanyam var ve onunla cilt bakımı yapıyorum’ dedi. Ben de kampanyayı sorduğumda, ‘sana anlattığımda paniklersin hastalar kozmostan berbat güç çağırıyorlar ve tepki gösteriyorlar ve panikledikleri için makus sonuçlar oluyor’ dedi. Bana süreci anlatmayacağını söyledi. Sürecin ne olduğunu bilmiyordum. Masaya yattım ve korktuğumu söyledim. O da bana, ‘korkma bebeğim’ dedi ve ilahiler açtı. ‘Kainata hoş bildiriler gönderelim sen çok hoş olacaksın’ dedi ve uyuşturdu. Sürece geçti ve birinci süreçte rastgele bir şey hissetmedim. Sonrasında canım çok yandı ve ağrılarla uzun sürdü” dedi.

"Cildin bebek üzere olacak"

Cildinin çeşitli ilaç ve kremlere alerjisi olduğunu hoşluk merkezinde kendisine sorulmadan cildine uygulama yapıldığını söyleyen Filiz Demet, “Bana ‘Flexcr Lazer’ süreci yapmış ve ben daha öncesinde araştırmıştım, şayet bana bu süreci yapacağını söyleseydi ben yaptırmazdım. Cildimin hassas olduğunu rastgele bir serum ya da vitaminlere, kremlere alerjim olduğumu söylemiştim. Bunu bana nerden çıkardığını söyledi. Arkadaşım vardı ve o serumları verdiğine şahit kendisi. Cildimi açtıktan sonra kendisi, ‘bak dedi cilde gönderiyoruz enjekte ediyoruz bunları, cilt alttan yenilenecek bebek üzere cilt gelecek ve kırışıklıklar gidecek’ dedi."

"Yüzüm yanmaya başladı"

"Ve süreç sonrası arkadaşıma yüzümden sıvı bir şeylerin aktığını söyledim. Yüzüm yanmaya başladı yarım saat içerisinde. Sabaha kadar uyuyamadım ilaç kullandım. Sonrasında gözlerim görmüyordu ve kalktığımda kan geliyordu gözümden. Yüzümü ağır bir katman kaplamıştı. Arkadaşımı aradım ve beni acile getirdi. Burada yanık tanısı konuldu ve servise alındım. Yüzüm ve gözüm birinci geldiğimde bu halde değildi, hastaneye geldim ve tedavi altındayım. Karşı tarafa bilgilendirme yaptım bana tehditlerde bulundu 'şebekesiniz' dedi. 2 bin 650 liralık bir süreç yaptırdım. Ben kendilerinden fatura talep ettim lakin yarım kaldı ve boynumun altı kaldı. Faturamı talep ettim. Kendisi de bana, 'siz de şebeke oldunuz bana bu tuzağı kurdunuz' dedi” şeklinde konuştu.

"Güzellik salonları kasap"

Kahramanmaraş’ta hoşluk salonlarının kasap üzere çalıştığını söyleyen Filiz Demet, “Ben avukatımla konuştum ve mahkemeye başvurduk. Kendisi bana, ‘Mahkemeden alacağın tazminat davası ile sana ödediğim fiyatı ben öteki müşterilerimden çıkarırım. Lakin sen yeniden benim kapıma geleceksin benim yüzümü yap’ diyeceksin dedi. Kendisinin yeterli yaptığını falan söyledi. Buna karşın bize tehditler savurdu. Cildim mahvoldu esasen. Bayanlara söylüyorum hoşluk salonlarına gitmeyin onlar kasap. Bir tek bir doktora gittim ve o, benim sürecimi yapmayacağını ve yüzümün süreç gördüğünü söyledi. Birebir vakitte benim işime de pürüz ve ben şu anda sigortadan da yararlanamıyorum” diye konuştu.

Filiz Demet yaşadıklarını bu türlü anlattı

Üst Alt