Son Konu

Gaziosmanpaşa’da, kuyumcu kuryesine silahlı gasp düzenlendi

elektronikci

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
imodifier

İstanbul’un Gaziosmanpaşa ilçesine bağlı Hürriyet Mahallesi’nde, saat 18.00 sıralarında kuyumcudan altınları alan kurye, 2 çantadan birini arabaya yükledi.

Kurye kalan çantayı da yüklemeye çalıştığı sırada 2 motosikletli yanına geldi. Motosiklettekiler birinci olarak havaya ateş etti, daha sonra 2 motosiklette bulunan 4 kişi çantayı almaya çalıştı.

Kurye, silahla yaralandı

DHA’nın haberine nazaran; kurye, saldırganlara müdahale etmeye çalıştığı sırada çıkan arbedede silahla yaralandı.

2 motosiklet ile olay yerine gelen 4 saldırgandan 2’si motosikletle kaçarken, öbür iki kişi motosikleti bırakarak uzaklaştı. İhbar üzerine olay yerine polis ve sıhhat grubu sevk edildi.

Yaralı olay yerinde yapılan birinci müdahalenin akabinde hastaneye götürüldü. Yaralının durumunun düzgün olduğu öğrenildi.

gasp_5101.jpg

Kaçma anları kamerada

Saldırganların kaçma anları ise güvenlik kamerası tarafından saniye saniye görüntülendi. Polis olayla ilgili çalışma başlattı.

“Yaklaşık 10 el silah sesi duyuldu”

Olayı gören Ahmet Görgülü, "Ben burada çalışırken silah sesleri geldi. 5 el silah sesi duyuldu birinci olarak. Ben dışarı çıkmak istemedim, kaza kurşununa kurban gitmemek için. Daha sonra farklı bir silah sesi daha geldi. Silah sesi susunca dışarı çıkıp baktım. Sokağın ortasında bir motosiklet yerdeydi. O orta biri kenara yanlışsız geliyordu. Üzerine baktım kurşun delmiş geçmiş. Tekrar denetim ettik bedeninde diğer bir yerde yaralanma yoktu. Yaralı, herhalde kurusıkıydı dedi. Sonra yarasını gösterdik. Polisi aramamızı istedi. Esasen o orta polisler geldi. Sonra yaralıya sordum ne olduğunu. ‘Abi kuyumcuya materyal götürürken çantayı almaya çalıştılar. Ben de direndim. Motosikletin üstüne atladım. Ortamızda boğuşma çıktı. Motosiklet niyet bana ateş etmeye başladılar.’ dedi. Yaklaşık 10 el silah sesi duyuldu." dedi.

gasp_2681.jpg

gasp_5826.jpg

gasp_4496.jpg

gasp_8247.jpg

Üst Alt