Son Konu

Çorlu Tren Faciasında Oğlunu Kaybeden Mısra Öz’e Bir Soruşturma Daha...

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-ab77d3be23dd9de6d5c5e889bd955ce80d3a1a6c.jpg

Tekirdağ Çorlu'da 8 Temmuz 2018 tarihinde meydana gelen ve 25 kişinin hayatını yitirdiği tren kazasında 9 yaşındaki oğlu Oğuz Arda Sel’i kaybeden Mısra Öz’e mahkeme heyetine hakaret ettiği gerekçesiyle yine soruşturma açıldı. 

Faciada ihmali olan sorumluların yargılanması için yıllardır adalet uğraşı veren Mısra Öz, Twitter hesabından şunu yazdı:

“Çorlu’nun üçüncü yıl dönümüne bir hafta kala, bugün karakoldan aranıp söz vermeye çağırıldımMahkeme heyetine hakaretten. Üç yıldır bir kişiyi dahi tutuklayamayan, gerçek sorumluları yargı önüne getiremeyen heyete sevgi kelamları söyleyip bağrıma mı basmalıyım? Evladım öldü benim be!”

"Ellerini vicdanlarına koyup, adalet dağıtsınlar"

Hakkında açılan dördüncü soruşturma olan bu soruşturma ile ilgili Medyascope’a konuşan Mısra Öz soruşturmanın ayrıntılarını şu cümlelerle anlattı:

Çorlu’nun altıncı duruşması görülürken, duruşmaya olay yerine yakın çiftliklerde misyon yapan çalışanlar şahit olarak gelmişti. Mahkeme heyeti şahitlere, ‘Çok yağmur yağdı mı? Kümesteki tavuklar telef oldu mu?’ halinde sorular sorup, bir duruşmayı daha ciddiyetsizlikle bitirmişti. Haliyle o anki öfkem ile vermiş olduğum yansıyı, hakaret olarak sayıp hakkımda tekrar soruşturma başlatmışlar”. 

Üç yıldır 25 kişinin vefatına sebep olanları yargı önüne getiremeyenlere öfkesinin daha çok arttığını lisana getiren Öz, “Beni bu halde yıldırmaya çalışmalarına da hem şaşırıyorum hem de bulundukları makamlar ismine utanç duyuyorum. Hem bana hem beni destekleyen insanlara açılan bu soruşturmalar birer korkutma siyaseti. Keşke böylesi büyük bir davaya bakanlar da adaleti yanlışsız düzgün uygulamaktan korkmasaydı bizler üzere. Lakin o vakit anlayabilirdi, 25 canın vebalini ve adaletini sağlamanın manasını ve önemini” dedi. 

Bu çeşit olaylarla korkup, vazgeçmeyececeklerini lisana getiren Öz, “Ellerini vicdanlarına koyup, adalet dağıtsınlar. Çocuk oyuncağı üzere toplumsal medya tarayıp bizlerle uğraşmasınlar. Makamlarına saygıyı, evvel kendileri göstersinler. Geciken ve uygulanmayan her adalet, diğer bir facianın doğmasına sebep oluyor. Bu vesile ile faciaların dolaylı yoldan bir kesimi olarak anılacaklarını bilerek vazifelerini yerine getirsinler. Bu ülkenin insanları olarak bu kadar haksızlığı hak etmiyoruz. Aradığımız adalet bir gün herkese gerekli olabilir” diye devam etti.

Üst Alt