Son Konu

Mesih Nedir? Mesih ile ilgili ayetler

nicebayan

Yeni Üye
Tepkime
2
Web
nicebayan.com
Credits
-1
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Mesih

Dinler tarihinde, ortaya çıkarak yürürlükte olan kötü düzene son vereceğine inanılan birey Kur ’anda üç ayette İsa ’nın lakabı veya ikinci adı olarak geçen mesih terimi, hıristiyan inancında İsa ’yı belirtir

Ayetler

*Allah şöyle diyecek: Ey Meryemoğlu İsa, sana ve annene olan nimetimi hatırla Ben seni Ruhu'lKudüs ile destekledim, beşikte iken de, yetişkin (kehlen) iken de insanlarla konuşuyordun…(Maide Suresi, 110)

*Beşikte de, yetişkinliğinde (kehlen) de insanlarla konuşacaktır Ve O salihlerdendir (Ali İmran Suresi, 46)

*Ona (Hz İsa'ya) kitabı, hikmeti, Tevrat'ı ve İncil'i öğretecek (Ali İmran Suresi, 48)

*Selamlama üzerimedir; doğduğum gün, öleceğim gün ve diri olarak baştankaldırılacağım gün de
(Meryem Suresi, 33)

*Andolsun, Kitap Ehlinden, ölmeden önce ona (Hz İsa'ya) inanmayacak kimse yoktur Kıyamet günü, o (Hz İsa) da onların aleyhine tanık olacaktır (Nisa Suresi, 159)

*Hayır; Allah onu kendine yükseltti Allah üstün ve güçlüdür, hüküm ve hikmet sahibidir (Nisa Suresi, 158)

*Hayır; Allah onu kendine yükseltti Allah üstün ve güçlüdür, hüküm ve hikmet sahibidir (Nisa Suresi, 158)

*Kuşkusuz o (Hz İsa) kıyametsaati için bir ilimdir Öyleyse ondan (kıyametten) yandan hiçbir kuşkuya kapılmayın ve bana uyun Doğrudan Doğruya yol budur (Zuhruf Suresi, 61)
*

Üst Alt