Son Konu

SEC Komisyon Üyesi: Kripto Paralarda Netlik Lazım

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
1dQOajVH2oVyC4B4Pz-33RA.png

ABD Menkul Değerler Komitesi (SEC) kurul üyesi Hester Pierce, kripto paralar için açık regülasyonların gerekliliğine işaret etti.

Uzun vakittir kripto paraları destekleyen Pierce, açık bir biçimde belirtilmiş regülasyonlara muhtaçlık duyulduğunu belirtti.

“Kurumsal oyuncuların iştiraki, regülasyonları açık bir formda hayata geçirmemiz için baskı oluşturuyor.

Yeni idarenin taze bakışı ve regülasyonların açıklanması konusundaki açıklamalarla bir arada birçok aktör yeni bir bakış açısına sahip.”

Forkast News’a verdiği röportajda Pierce, SEC’in rolünün kripto paraları denetlemesinin şu anki regülasyonlarla güç olduğunu söyledi.

“Bizler, menkul değerin tarifinde çok geniş davranıyoruz. Bu yüzden birçok kişi kripto paraların nasıl menkul değer olarak tanınacağından emin değil. Ve birden fazla sorun buradan çıkıyor.”

Kurul üyesi, 2021 yılında dairenin, halkın güvenliğin sonlarını daha uygun çözmesine yardımcı olmak için öbür düzenleyici kurumlarla daha fazla çalışabileceğini umuyor:

“OCC’nin hem 2020’de hem de 2021’de netlik sağlamak için birtakım adımlar atması manasında bir ölçü ilerleme kaydettik ve ayrıyeten Wyoming üzere yerlerde netliklerin ortaya çıktığını gördük. SEC’in daha fazla netlik sağlamak için birkaç adım daha atacağını umuyorum.

Lakin, potansiyel olarak yasama organının ve kendi alanındaki makul soruları ele almak için farklı ayrı çalışan ve daha sonra gerçekleşen birtakım kurumlar ortası çalışmaların bir kombinasyonu olması gerektiğini düşünüyorum. bence daha fazla kurumlar ortası uyum yapabiliriz. “

Üst Alt