Son Konu

Türkiye'nin Gündemindeki Cani İbrahim Zarap Tutuklandı!

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-c317dc7b3960a0bde1a226152b0ea26a9add09be.jpg

Samsun'da, 3 yıl evvel boşandığı eski eşi E.M.'ye sokak ortasında saldırıp, 5 yaşındaki kızlarının gözü önünde vahşice darp eden İbrahim Zarap tutuklandı. Caninin birinci sözünde "Olaydan sonra etraftakiler beni darp etti, hepsinden şikayetçi olacağım" dediği öğrenildi.

Samsun'da sokak ortasında eski eşinden şiddet gören bayanın manzaraları dün akşam saatlerinde toplumsal medyada paylaşılmış ve infial yaratmıştı.

5 yaşındaki kızının gözleri önünde darp edilen anne etraftakilerin müdahalesiyle kurtulmuş ve hastaneye kaldırılmıştı.

Şiddet imgelerinin toplumsal medyada yayılmasıyla #İbrahimZarapTutuklansın ve #KadınaSiddeteHayır etiketleri Twitter'da gündem oldu.

Adalet Bakanı Gül, caninin gözaltına alındığını açıklarken Aile ve Toplumsal Siyasetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, davaya müdahil olacaklarını duyurdu.

Ayrıntılar için

"Bir anda gözüm döndü"

Olayın akabinde vatandaşlar tarafından etkisiz hale getirilen ve polis gruplarınca gözaltına alınan İbrahim Zarap emniyette alınan sözünün akabinde adliyeye sevk edildi. 

İbrahim Zarap'ın polise verdiği sözünde, "Kızımı teslim ederken bana, 'Sana bir daha kızı göstermeyeceğim' tabanı şeyler söyledi. Bir anda gözüm döndü ve hudut krizi geçirmişim. O yüzden bu türlü yaptım. Olaydan sonra etraftakiler beni darp etti. Şayet kimlikleri tespit edilebilirse hepsinden şikayetçi olacağım" dediği öğrenildi.

"Hayati sorunu yok"

Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca, şiddet gören E.M.'nin sıhhat durumu hakkında yaptığı açıklamada; "Bir bayanın, sokakta, çocuğunun gözü önünde ağır şiddete maruz kaldığı haberi, tüm Türkiye’yi üzdü. Samsun’daki olayda 112 Acil Takımımız, 21.11’de gelen davet üzerine 21.16’da hastaya, 21.20’de hastaneye ulaştı. Şu an Eğitim Araştırma Hastanesinde olan hastanın hayati sorunu yok." dedi.

Tutuklandı!

DHA, İbrahim Zarap'ın çıkarıldığı mahkemece ‘kasten öldürmeye teşebbüs’ kabahatinden tutuklandığını aktardı.

Üst Alt