Son Konu

Boşanmak İsteyen Sosyal Medya Fenomenine Kayınpederinden Tehdit: 'Seni Adana'da Yaşatmayız'

yasuo

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-bac68348a41beba3100a61153b4565f2599cc584.jpg

Instagram'da 'Peppycooky' kullanıcı ismiyle bilinen Ezgi Özanlar, boşanmak isteyince kayınpederi Hakan Özanlar tarafından "Seni Adana'da yaşatmayız" diye tehdit edildiğini söyledi. Özanlar, hata duyurusunda bulundu.

'Peppycooky' kullanıcı ismiyle bilinen Instagram fenomeni Ezgi Özanlar, 2018 yılında Lütfü Özanlar ile evlenip Samsun’dan Adana’ya geldi. Çift bir müddet sonra uyuşmazlık yaşayınca Ezgi Özanlar, 25 Ocak’ta boşanma kararı aldı ve bunu eşine söyledi. Lütfü Özanlar olumsuz bir reaksiyon vermezken Ezgi Özanlar, kayınpederi Hakan Özanlar tarafından tehdit edilmeye başladı.

Eşinin ailesiyle tıpkı apartmanda oturduğu için meskenini ayırıp ofisinde kalmaya başlayan genç bayan, tehditlerden bir türlü kurtulamadı. Genç bayan, kayınpederi tarafından “Seni Adana’da yaşatmayız” şeklinde tehditler almaya devam edince avukatı Tuğba Kastal Sertli ile Adana Adliyesi’ne giderek kayınpederi hakkında cürüm duyurusunda bulundu.

"Adana'da yaşamak istiyorum"

Uygar bir halde ayrılmayı beklerken evli olduğu erkeğin ailesi tarafından tehdit edildiğini ve bu durumun kendisini üzdüğünü belirten Ezgi Özanlar, “Evlendiğim için Adana’ya geldim. Adana’yı çok seviyorum ve burada kendime bir iş kurdum. İşime devam edip burada yaşamak istiyorum ama ‘Adana’da yaşayamazsın’ formunda tehditler alıyorum. Bayanların bu derece güçsüz görünmesine karşıyım. Güçlü bir bayan olarak projeler üretirken, bu biçimde tehditler almak inanılmaz üzücü” diye konuştu.

Tehditler nedeniyle ofisinde yaşamaya başladığını ve güvenlik kamerası taktırdığını kaydeden Ezgi Özanlar, “Her yere grup arkadaşımla gidip geliyorum. Bu süreç taşıyamayacağım boyutlara geldi. Elimden ne geliyorsa, yapmaya hazırım. Bugün hata duyurusunda bulundum. Diliyorum ki bayanlar artık güçlü olarak hayata devam edebilecek duruma gelir ve bu biçim tehditlerle karşılaşmazlar. Gerekene artık hukuk verecek” ifadelerini kullandı.

"Tek başına dışarı çıkamıyor"

Ezgi Özanlar'ın avukatı Tuğba Kastal Sertli de müvekkilinin hayatıyla tehdit edildiğini ve bu durumdan ötürü kendisinin kaygı yaşadığını belirterek, şöyle konuştu:

“Müvekkilim sadece boşanmak istediği için tehdit ediliyor. Bayan olarak eğitimli, başarılı ve ayaklarınızın üzerinde duruyor olmanız tehdit edilmenizi engellemiyor. Bizim kabahat duyurusunda bulunma emelimiz bayanları destekleyen, onlar için bu kadar efor sarf eden birinin de tehdide maruz kalıp, bununla yüzleşip diğerlerine örnek olma gayretidir.

Müvekkilime, ‘Boşanırsan Adana’da yaşayamazsın’ deniyor. Bunun bir tehdit olup olmadığı sorulduğunda, ‘Nasıl algılıyorsanız öyle’ diye karşılık veriliyor. Tek başına dışarı çıkamıyor. Korkuyor.”

Üst Alt