Latest Thread

Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Sıralı liste oluşturmak için kullanılan etiket nedir?

moderatör

Yönetici
Mesajlar
1,296
Tepkime puanı
1
Puanları
6
Yaş
33

Listeleme etiketleri nelerdir?​

Sıralı liste oluşturmak için kullanılır. Kelime işlemci programındaki numaralandırma işlemi ile aynıdır. Listeleme işlemi harf, rakam veya roma rakamı şeklinde yapılabilir. Belirteceğiniz parametreler yardımı ile de istediğiniz harf, rakam veya roma rakamından başlayarak sıralı listenizi oluşturabilirsiniz.

HTML de sırasız liste tanımlamak için hangi etiket kullanılır?​

Html Sırasız Listeler Sırasız listeler numaralandırma olmadan oluşturduğumuz listelere denir. Her bir liste elemanı bir satırı kaplayacak şekilde yani block etiket şeklinde oluşturulur.

HTML dilinde listeleme etiketleri nelerdir?​

Html dilinde sıralı listeleme, belirli bir düzen içinde artan sayı, harf veya roma rakamları ile oluşturulan listeleme şeklidir. Sıralı liste oluşturmak için kullanılan etiketler : <ol>… </ol> ve <li>… </li> etiketleridir.

HTML etiketleri nelerdir?​

HTML etiketi, tarayıcınıza, dosyanın HTML kodu ile yüklenmiş bilgi içerdiğini bildirir. Dosya adındaki . html uzantısı ise bu dosyanın bir HTML belgesi olduğunu belirtir.

Metin düzenleme etiketleri nelerdir?​

*** İstenilen metni kalın (bold) olarak yazmak için kullanılır. <u> İstenilen metni Altı çizili (underline) olarak yazmak için kullanılır. <I> istenilen metni eğik(italik) olarak yazmak için kullanılır. Örnek :3. satıda br ile alt satıra geçilediği için metinlerin yan yana yazıldığına dikkat ediniz.

Type parametresi nedir?​

Veri alanının tipini belirler. <INPUT TYPE= …> nitelemesinde TYPE parametresi şu değerleri alabilir: text. <INPUT TYPE=text> nitelemesi, text girişi yapılacak bir veri alanı yaratır.

Html de numaralı liste oluşturmak için hangisi kullanılır?​

Sıralı Listede <ol> etiketi ile listeyi belirtiyoruz.

Html sıralı liste nasıl yapılır?​

Kod Açıklama Sıralı listeler oluşturmak için <ol> etiketi kullanılır ve eklenecek her liste elemanı <li> … </li> etiketi içerisine yazılır. type özelliği ile sıralamanın ne şekilde yapılacağını belirtiyoruz.
 
Üst Alt