Son Konu

Burak Özdemir'in CZN lakabı nereden geliyor? Peki CZN Burak Özdemir kimdir?

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
burak_ozdemirin_czn_lakabi_ne_anlama_geliyor_peki_czn_burak_ozdemir_kimdir_1581237798_3176.jpg

Yaptığı yemek videolarıyla kısa sürede sosyal medyada gündem olan CZN Burak Özdemir'in lakabı CZN'nin ne anlama geldiği merak konusu oldu. Gülümseyen suratıyla yaptığı paylaşımlarla akıllara kazınan Burak Özdemir, şöhretini aslında CZN lakabına borçludur.

25 yaşında olmasına rağmen dev prodüksiyonlu çalışmalarıyla sosyal medyada aşçılığını konuşturan Burak Özdemir, bu sayede hem yerli hem yabancı birçok ismi mekanında ağırladı. Ailesi zengin olmasına rağmen çalışarak bir yerlere gelmeyi hırs haline getiren Burak Ödemir, küçük yaştan itibaren bağımsız çalışmış. Babasının tekstil firmasının adı Cinzona'dır. Ancak Özdemri bir röportajında babasının müşterileri Ruslar burayı telafuz edemedikleri için Cezene dediklerini söyledi. Böylece arkadaşlarının da kendisine Cezene demesini isteyen Özdemir, daha sonra bunu marka haline getirdi. Böyleye ortaya CZN Burak Özdemir çıktı. 

GÖNÜLLERİ FETHETTİ!

Geçtiğimiz günlerde evi yanan bir aileye yardım yapan CZN Burak Özdemir, gönülleri fethetmişti.

Kısa sürede herkes tarafından paylaşılan video sonrası yıldızı parladı. Öncelerinde ise yaptığı yemek videolarıyla da dikkat çeken genç aşçı hakkında 'öldü' yönünde haberler çıktı.

0P5V3_1579253439_6998.jpg

Bu haberin hızla yayılması ardından Özdemir sosyal medya hesabından "Allah’a şükür ölmedim teşekkür ederim güzel mesajlarınız İçin sanırım bazı arkadaşların canı sıkılmış şaka yapmak istemişler. #AllahRahmetEylesinCznBurak" notunu yazarak çocukluk fotoğrafını paylaştı. 

NNHyg_1579252968_6974.jpg

PEKİ CZN BURAK ÖZDEMİR KİMDİR?

24 Mart 1994 yılında Hatay'da doğan Burak Özdemir, genç yaşta ticarete atıldı. Aile mesleği olan kebapçılığı yapan Özdemir, sosyal medyadan ilginç yollarla yaptığı yemek videolarıyla kısa sürede üne kavuştu. Yerli, yabancı, sanatçı ve siyasetçi birçok ismi mekanında ağırladı. 2009 yılında İstanbul Aksaray'da ilk restoranını açtı. Kimse ona inanmazken genç yaşta adından söz ettirdi.

Mnb03_1579253652_2411.jpg

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile olan tanışıklığını ise "Babam daha önce Ankara'da Recep Tayyip Erdoğan'la tanışmıştı. Çok samimilik yoktu, ben tanışmayı çok istiyordum. Bir Şubat günü buradaki şubenin önünden geçecekti. Hemen arabanın önüne atladım. Beni yanına çağırdı.'Niye önümüzü kesiyorsun hayırdır?' dedi, sonrasında 'Başkanım seni çok seviyorum' dedim. O da bana 'Ben de seni seviyorum tontiş' dedi. O zamanlar çok kiloluydum hakikaten tontiştim. "Neyse o gün başkanım arabadan tam inecekti, Berat Bey acelemiz var deyince başka bir gün gelmeye söz verdi. Seçimlerden 2 gün önce restorana geldi. Yemekler hazırladık ama çok bir şey yemedi biraz pide, biraz peynir atıştırdı." sözleriyle anlattı. Genç isim İstanbul Üniversitesi'nde İşletme Bölümünde halen okumakta. 

Üst Alt