Son Konu

Üçüncü Kez Koronavirüsü Yenen Eski Muhtar: 'Tedbirlere Uyun'

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-8c052415956fc6ac353156e3e0992cbaedf92f80.jpg

Ordu'nun Ünye ilçesine bağlı Tekkiraz Mahallesi eski muhtarı Yakup Balcı 28 Şubat'ta 3'üncü kere yakalandığı koronavirüsü  yenip, sıhhatine kavuştu. Balcı, hala ağrıları olduğunu belirterek herkese salgın önlemlerine uymaları konusunda ikazlarda bulundu.

Tekkiraz Mahallesi’nde 3 devir muhtarlık yapan, 4 çocuk babası Yakup Balcı, 18 Ağustos 2020’de Kovid-19 testinin müspet çıkması üzerine gördüğü tedaviyle sıhhatine kavuştu.

Mahallede esnaflık yapan Balcı, 26 Ekim’de hastalığa tekrar yakalandı. Tedaviye alınan Balcı, güzelleşti. Balcı, son olarak 28 Şubat’ta rahatsızlanınca Ünye Devlet Hastanesi’ne gitti. Yapılan Kovid-19 testi sonucu üçüncü kere müspet çıkan Balcı, uygulanan tedaviyle hastalığı bir sefer daha yendi.

"Şu an ağrılarım var"

Yakup Balcı, tedavi süreçlerinin bir kısmını hastanede, bir kısmını de konutta karantinada geçirdiğini söyledi. Balcı, şöyle konuştu:

"Koronavirüsle ülkemiz yaklaşık bir yıl evvel tanıştı. Birinci aylarda hiç dışarı çıkmadık. Lakin esnaflık yaptığım için daha sonra iş yerimi açtım. 

Ağustos ayında rahatsızlanınca doktora gittim ve koronaya yakalandığımı öğrendim. Hekimin verdiği ilaçları kullandım. Bir müddet sonra Ekim ayında bu sefer kemik ağrılarım oldu. Yeniden doktora gittiğimde yapılan testim müspet çıktı. 

Yine koronavirüs tedavisine başlandı. En son ise geçtiğimiz ay koronavirüse yakalandım. Şu an ağrılarım var. Bu süreçte doğal beslenmeye ve bal yemeye uğraş gösterdim. Kimse bana bir şey olmaz demesin. Önlemini alsın. Karşılıklı konuşarak bile uzaklığımızı koruyalım, maskemizi takalım.

Üst Alt