Son Konu

9 yaşında cinsiyet değiştiren Milla'nın hikayesi

nicebayan

Yeni Üye
Tepkime
2
Web
nicebayan.com
Credits
-1
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Herkes Avustralya, Brisbane'da yaşamış 9 yaşındaki Milla'nın hikayesini konuşuyor

Kız olarak dünyaya gelen Milla'ya* cinsiyet hoşnutsuzluğu teşhisi kondu Cinsiyet hoşnutsuzluğu, kişinin doğduğu cinsiyeti benimseyememesi ve kendini karşısında cinse ait hissetmesi olarak tanımlanıyor

Milla'nın annesi Renee, yaşadıklarını şöyle anlatıyor

Milla 2 yaşındayken kendini erkeksi kızolarak tanımlıyordu Herkes bize bunun geçici bir şart olduğunu söyledi 6 yaşında kız kıyafetleri giymeyi reddetti ve bir gün bana onu erkeğe döndürecek bir hap olup olmadığını sordu

Sürekli neden böyle doğdum, ben erkek olmak istiyorumdiyordu Kızımın yavaş yavaş depresyona girdiğini ve her gece ağladığını görmek benim için fazla zordu Dünyaya geldiği cinsiyete ait hissetmiyordu Kız olarak doğmuştu fakat zihninde o bir erkektidiyor

Özel uzmanlara götürdüklerinde kızına cinsiyet hoşnutsuzluğu teşhisi konan anne Renee, cinsiyet değişiklik operasyonunun en kısa sürede yapılması için elinden geleni yapmış

Cinsiyet değiştirene kadar okula kız olarak dışarı giden Milla ertesi gün erkek olarak arkadaşlarının kaşısına çıkınca epeyce sert tepkiler almış

Okuldaki az kalsın hiç kimsenin onu anlamadığından sızlanan Milla Kimse benimle ahbap olmak istemiyor Bugünden itibaren erkek olarak hayatıma devam edeceğim ve desteğinizi bekliyorumdiyor

Sonunda hissettiği vücuda kavuşan Milla, annesiyle birlikte hazırladığı videoda toplum göre kabul edilmeyi istiyor Renee ise Milla'nın bundan böyle mutlu olmasından nedeniyle fazla memnun olduğunu dile getiriyor

Bu olay akıllara dünyaya Nil olarak gelen ancak cinsiyet değiştirerek hayatına Rüzgar Erkoçlar olarak sürekli oyuncuyu hatırlattı

Pek fazla insan cinsiyet hoşnutsuzluğu gibi durumlar sebebiyle toplumdan dışlanıyor ve ciddi ruhsal bunalımlar yaşıyor

Üst Alt