Son Konu

Park Meselesi Yüzünden Komşuları Tarafından Dövülen Engelli Adam Hayatını Kaybetti

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-43089df24ef273b9888b237e655cf34b281b6fff.jpg

Antalya'da, konutlarının önünde park sorunu yüzünden çıkan arbedede darbedilen yüzde 90 engelli Mümin Kara, bu sabah hayatını yitirdi. Adliyeye sevk edilen şüphelilerden Nurettin Yaşar 'kasten yaralama' hatasından tutuklanırken, oğlu A.Y. isimli denetimle özgür bırakıldı.

Olay, 19 Şubat günü Kepez ilçesinde meydana geldi. Yüzde 90 engelli Mümin Kara, yüzde 40 engelli eşi Emine Kara, çocukları Bekir ve Fatma Kara ile meskenlerinin yanındaki işletme sahipleri Nurettin Yaşar ve oğlu A.Y. ortasında park yüzünden tartışma çıktı.

Arbedeye dönüşen olayda Nurettin Yaşar ile A.Y., Fatma Kara'yı darbedip saçından sürükledi. İkili akabinde araçta bulunan Mümin Kara'yı dövdü. Kara'nın üstüne çıkıp yumruk atan saldırganlar, 'ölürsün, geberirsin' diye bağırdı.

Bu sırada Kara, mahzuru bulunan sağ bacağını tutarak "Sağ bacağım sakat, oraya vurmayın" diye bağırdı. Etraftakilerin ortaya girmesiyle Kara'yı bırakan A.Y., bu sırada elindeki soda şişesini göstererek, "Ailecek bu şişeye hepinizi oturturum, konutunuzu yakacağım" diyerek tehdit etti. 

Darbedilen Mümin Kara'nın boğazına kaçan lisanını ise eşi çıkarttı ve durumu 112 Acil Davet Merkezi'ne bildirdi.

Kafatasında ve bacağında kırık tespit edildi

Olay yerine gelen polis takımları şüphelileri polis merkezine götürürken, Mümin Kara evvel Kepez Devlet Hastanesi'ne, ardından Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürüldü. 

Kara'nın pürüzünün bulunduğu sağ bacağında ve kafatasında kırıklar olduğu belirlendi. 

Ameliyattan çıkan Kara, akabinde ağır bakıma alındı.

Baba tutuklandı, oğlu özgür bırakıldı

Olay günü sözleri alınıp hür bırakılan şüpheliler Nurettin Yaşar ile A.Y., 24 Şubat'ta tekrar gözaltına alındı. 

Adliyeye sevk edilen şüphelilerden Nurettin Yaşar 'kasten yaralama' cürmünden tutuklanırken, oğlu A.Y. isimli denetimle hür bırakıldı.

9 gün sonra hayatını yitirdi

9 gündür Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi ağır bakım servisinde hayat savaşı veren Mümin Kara, bu sabaha karşı hayatını yitirdi.

"Tek isteğimiz adalet yerini bulsun"

Mümin Kara'nın cenazesini almak için İsimli Tıp Kurumu morguna gelen Kara'nın kardeşi Abdurrahman Kara, “Ağabeyim hunharca bir formda öldürüldü. Saçma bir park sıkıntısı yüzünden. Çok üzgünüz, olay isimli bir hadise haline dönüştü. Mağduruz, adaletin kesinlikle tecelli edeceğine inanıyorum. Oğlunun da tutuklanmasını istiyorum. Asıl olayı başlatan baba Nurettin Yaşar üzere gözüküyor, lakin asıl başlatan oğlu A.Y. En büyük kıvılcımı başlatan kişi oymuş. Kamera kayıtları da var aslında lakin kendilerinde kayıtlar var. İncelenirse her şey ortaya çıkar. Saçma sapan bir sözde bulunmuşlar. Bu durum bizim canımızı çok acıtıyor. Onlar yapmadıysa biz mi yaptık o vakit. Esasen elinde de kırık çıktı. Kendisi de darp raporu almış. Boksör kemiği kırılmış. Allah ortada bırakmayacaktır" dedi.

Kara'nın yeğeni Gökalp Gökkaya ise hatalıların cezalandırılmasını istediklerini söyledi. Gökkaya, “Dayım yüzde 90 engelliydi. Engelli bir beşere bu formda hareketler yapılması, buna maruz bırakılması çok acı. Bu bireylerle 20 yıldır komşular ve engelli olduklarını herkes üzere onlar da biliyor. Bilmiyoruz diyemezler. Rahmetlinin oğluna yapılan hücumda da 'Gözünden ameliyat olduğunu, hangi gözün olduğunu biliyorum oraya vurdum' dediğini duyduk. Bizim tek isteğimiz adalet yerini bulsun herkes cezasını çeksin. Öteki bir şey istemiyoruz. Bunun üzere olaylar da insanlara ders olsun. Bunları kimse yaşamasın. Bizlere takviye olan herkese teşekkür ederiz. Kimsenin yanına kar kalmasın istiyoruz" diye konuştu.

Üst Alt