Son Konu

Huawei Mate 30 Lite HarmonyOS Kullanan İlk Telefon Olacak

makaleci

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
iddia-huawei-mate-30-lite-harmonyos-kullanacak-ilk-telefon-olacak-1565429964.png

Huawei, ABD ile girdiği çatışmadan sonra Android platformu ile arası açılınca, kendi işletim sistemini oluşturmaya karar vermişti. Son zamanlarda ha çıktı ha çıkacak derken işletim sisteminin isminin de ne olacağı tamamen merak konusuydu. Huawei, dün yaptıkları konferansta yeni işletim sistemini tanıttı ve bu işletim sisteminin ismini de belirterek içimizi rahatlattı: HarmonyOS 

fd6d66b6310289e4d98280436964f0399259fe4c.jpeg

Tabii işletim sistemi tanıtıldı ve işletim sistemi ile ilgili sorular cevabını bulunca, akıllara başka bir soru takıldı; işletim sistemi ilk olarak hangi cihazda kullanılacak? Bu sorunun cevabı, elbette bir iddia şeklinde bir Twitter kullanıcısından geldi. İddiaya göre Huawei, kendi işletim sistemini ilk olarak Huawei Mate 30 Lite’da kullanacak. Cihazın üst modelleri Mate 30 ve Mate 30 Pro ise Android Q tabanlı EMUI 10 arayüzüne sadık kalacak. 

İddialara göre Çinli akıllı telefon devi Huawei, Mate 30 Lite’ı eylül ayında piyasaya sürmeyi planlıyor. Bu durumda eğer işletim sistemi ilk olarak Mate 30 Lite’da kullanılacaksa, biz de eylül ayında HarmonyOS’i görebiliriz. 

Üst Alt