Son Konu

Resident Evil 2 Remake'e, 3. Oyuna Bağlanan Bir Güncelleme Gelecek

makaleci

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
content_62036.jpg

Hatırlarsanız bir vade evvel Resident Evil 2 Remake'e gizemli bir muvaffakiyetim eklenmişti ve bu muvaffakiyetim oyunun tüm versiyonlarında bir 'placeholder' isim eşliğinde görünmüştü. EN_Name olarak görünen bu muvaffakiyetim akıllara haliyle oyuna yeni bir DLC geliyor olabileceğini getirmişti, zira Ghost Survivors DLC'siyle de oyuna eklenen yeni başarımlar vardı.

Resident Evil 3 Remake duyurulduktan sonra "acaba bu muvaffakiyetim onunla mı ilgili?' diye düşünmeye başlamıştık ki bu niyetimizin hakikat olduğu ortaya çıktı. Başarımın üzerindeki esrar perdesi aralandı ve başarımın ismi Chasing Jill olarak değiştirildi. Açıklamasında da "Jill'in artta bıraktığı mektubu oku" ibaresi mahal alıyor.

Resident Evil 3 ile Resident Evil 2 büsbütün tıpkı devirlerde geçiyor aslında (bunu muhtemelen biliyordunuz fakat aramızda bu oyunlarla yeni tanışan arkadaşlar da vardır mutlaka). Resident Evil 3: Nemesis, Raccoon City'de 28 Eylül 1998 tarihinde başlıyordu. Resident Evil 2'deki hikayeleri ise 29 Eylül 1998'de oynamaya başlıyorduk. Yani bu iki oyun aslında iç içe geçmiş devirlerden oluşuyor.

Sıradanda Resident Evil 2'nin Nintendo 64 versiyonunda Jill's Note isminde bir mektup var, bu mektubu S.T.A.R.S. ofisindeki masasında bulabiliyordunuz ve bu mektupta yazılanlar, Resident Evil 3'ün başında Jill'in monologunda duyduğumuz laflar.

"Her şey sıradan bir Eylül gününde başladı. Raccoon City'de sıradan bir gün. Umbrella'nın denetimindeki bir kentte." diye başlayan bu mektup "Bu, Raccoon City'nin son talihiydi... Benim de son bahtım, son kaçışım..." kelamlarıyla bitiyordu.

Muhtemelen Resident Evil 2 Remake'e gelecek güncellemeyle bu mektubu oyun içerisinde bulmak mümkün olacak ve iki oyun böylelikle birbirine bağlanmış olacak.

Üst Alt