Son Konu

Sezgin Baran Korkmaz'ın Avusturalya’da Tutuklandığı İddia Edildi.

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-1c85be84a879d0c8531d834415d814bd4c1cb250.jpg

Cürüm örgütü önderi Sedat Peker’in tezleriyle gündeme gelen Sezgin Baran Korkmaz’ın, ABD’nin talebi üzerine Avusturalya’da tutuklandığı sav edildi.

Abc Gazetesi'nin Ali Isıyel ve Serkut Bozkurt imzalı haberine nazaran, cürüm örgütü önderi Sedat Peker'in savlarıyla gündeme gelen Sezgin Baran Korkmaz, Avusturya'da ABD'nin talebi üzerine tutuklandı.

Sezgin Baran Korkmaz neden gündemdeydi?

Sedat Peker, Habertürk TV program sunucusu Veyis Ateş'in yurtdışına giden SBK Holding İdare Yönetim Şurası Lideri Sezgin Baran Korkmaz’a ilişkin otelde fiyatsız kaldığını ve kara para aklamakla suçlanan Korkmaz için arabuluculuk yaptığını ileri sürmüştü.

Gazeteci Fatih Altaylı, Sezgin Baran Korkmaz'ın Veyis Ateş'le ilgili olarak kendisini aradığını belirterek, "Tehdit, şantaj savları, 10 milyon avroluk talepler, bir takım ismine aracılıklar, kriminal nitelikte suçlamalar" olarak nitelediği savları gündeme getirdi.

Habertürk muharriri Sevilay Yılman ise Sezgin Baran Korkmaz'ın kendisini arayarak Veyis Ateş ile ortalarında geçen telefon konuşmasını dinlettiğini söyledi. Yılman, konuşmalarda Veyis Ateş'in Sezgin Baran Korkmaz'ın Türkiye'ye dönebilmesi için Ankara'da görüşmeler yaptığını tabir etti. Bunun üzerine Korkmaz'ın "Abi diyelim yolladım 10 milyon euro… Pekala ya sonra bu insanlara ulaşamazsak… Ne olacak o vakit?" diye sorduğunu belirten Yılman, Veyis Ateş'in Korkmaz'a verdiği cevabı da aktardı: "Hiç merak etme… Ben her iki tarafın da hakemi ve kefiliyim. Para, iş bitene kadar bende duracak."

Sedat Peker, Sezgin Baran Korkmaz'ın İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun ihtarıyla yurt dışına gittiğini ileri sürmüştü.

Üst Alt