Son Konu

Usta oyuncu Turgay Tanülkü'den şaşırtan itiraf: Sokaktan öğrendim

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
usta_oyuncu_turgay_tanulkuden_sasirtan_itiraf_sokaktan_ogrendim_1639589216_336.jpg

Güç bir çocukluk yılları geçiren usta oyuncu Turgay Tanülkü, hayatına dair itiraflarda bulundu. Tiyatro oyuncusu olan Tanülkü, yeteneklerini nasıl keşfettiğini belirtti.

Geçtiğimiz gün Malatya'da gerçekleşen 10. Malatya Milletlerarası Sinema Şenliği'nde "Yaşam Uzunluğu Onur Ödülü" alan Turgay Tanülkü, hayatına dair bilinmeyenleri anlattı. Anadolu çocuğu olarak kendini isimlendiren usta oyuncu, yeteneklerini annesi sayesinde keşfettiğini söyledi.

usta oyuncudan yetenek açıklaması

Ayrıyeten usta tiyatro oyuncusu "Sokağa bakmayı annem öğretti ve sokağı gördüğüm kadar oyuncu oldum. Benim eğitimim orada oldu" biçimine konuştu. Aldığı ödül hakkında ise işte bunları söyledi: 

"Onur mükafatı ağır bir ödül. Bu yüzden onurlu yaşamak gerekiyor. Toplumun dağarcığında “adam” üzere durman gerekiyor. Onun için bu mükafatı çocuklarım için aldım.  Çocuklarım o mükafatın sorumluluğunu devam ettireceklerdir."

Turgay Tanülkü oyunculuk açıklaması

Ezberini sokakta yaptığını söyleyen oyuncu, son yıllarda yükselişe geçen dijital platformdaki projelere herkesin ulaşmadığından şikayetçi oldu. Usta oyuncu sinemanın çok değerli bir yeri olduğunu hatırlattı. 

Üst Alt