Son Konu

Türkücü Aydın Aydın'dan üç dilde koronavirüs şarkısı!

makaleci

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
turkucu_aydin_aydindan_uc_dilde_koronavirus_sarkisi_1580967289_4274.jpg

türkücü Aydın Aydın, Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan 'Koronavirüs'e dikkat çekmek için 'Korona var öpme' müziği yaptı.

Hakkarili türkücü Aydın Aydın, yüzlerce kişinin irtihaline neden olan 'Koronavirüs'e dikkat çekmek için bir müzik yaptı. Müziğe 3 farklı klip çeken Aydın, köylülerle birlikte okuduğu müziğin klibinde kuru otlarla üzerini kamufle edip, taraf nokta 1,5 metreyi bulan karda yürüdü. 

aZttK_1580967248_0284.jpg

Koronavirüsün panzehirinin Hakkari dağlarında yetişen şifalı otlarda olduğunu söyleyen sanatçı Aydın Aydın, "Koronavirüsten ötürü lütfen yakın teması ve öpüşmeyi kaldıralım. Aslında yıllar evvel yaptığım türkü ile bu bildirisi vermiştim. Benim kendi köyüm ve yakın köylerde beşerler öpüşmeyi kaldırmış. Selam, Allah'ın selamıdır. Selam verilir, alınır çok değerli. Bu değerli süreçte bu öpüşmeyi kaldıralım. Ben bu türküyü yaparken bana 'delidir' dediler. Lakin bugün bütün yerküre alarmda maatteessüf. Daha geç kalmış değiliz. Yakın temas ve öpüşmeyi lütfen kaldıralım. Münhasıran evlatları ve kalabalık noktalarda birbirimizi öpmeyelim" dedi.

Üst Alt