Son Konu

Berkay'ın başı dertte! Namussuz deyince ortalık karıştı...

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
berkayin_basi_dertte_namussuz_deyince_ortalik_karisti_1638441426_0785.jpg

Müzikçi Berkay Şahin, toplumsal medya hesabında fotoğrafına yorum yazan bir takipçisine hakaret edince ünlü müzikçiye "hakaret' ve 'tehdit" kabahatinden 4 yıl 4 aya kadar mahpus istemiyle dava açıldı.

Ünlü müzikçi Berkay Şahin, geçtiğimiz yıl toplumsal medya hesabından paylaştığı bir fotoğrafa gelen yoruma sonlanmıştı. Ünlü müzikçi, takipçisi Burak Ş.'nin yazdıklarını görünce öfkelenerek kendisine direkt ileti atmış ve hakaret içerikli telaffuzlarda bulunmuştu. Tehdit ve hakaret içeren bildirileri gören Burak Ş. ise soluğu mahkemede alarak müzikçiden şikayetçi oldu. 

Hakkında soruşturma başlatılan ünlü müzikçi ise "Kendisini tanımam. Ailemle olan fotoğrafımın altına hakaret içeren yorum yapınca kızgınlıkla yazdım" formunda konuştu. İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, Şahin'in toplumsal medya hesabından takipçisine, "Öyle sallamak kolay klavye başından olur da denk gelirsek... Seni nasıl oturttuğumu görürsün" sözlerini kullanmasını hakaret ve tehdit kabahati olduğunu belirtti. Bunun üzerine; Şahin hakkında 4 yıl 4 aya kadar mahpus istemiyle dava açıldı.

İstanbul Anadolu 63. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın birinci duruşmasına gelmeyen sanık Berkay Şahin hakkında zorla getirme kararı uygulandı. Ünlü müzikçi bu karara da uymayınca bir sonraki celse mahkeme, ünlü müzikçi hakkında yakalama kararı çıkarılmasını uygun gördü. Polis takımlarınca celse ortasında yakalanarak adliyeye getirilen ünlü ismin aylık gelirinin 100 bin TL olduğu öğrenildi.

Savunmasında ise suça mevzu bildirileri kendisinin yazdığını söyleyen Şahin, "Herkesin okuyabileceği halde aleni iletiler yazmıştı. Bildirilerde bana ve aile bireylerime hakaretler etmişti. Ben de bunun üzerine sonlanıp yazdım" sözlerini kullandı. Tıpkı vakitte Burak Ş.'nin kendisinden 5 bin TL istediğini argüman eden sanatçı, "Bunlar namussuz ve ahlaksızlar" diyerek olayın daha da büyümesine sebep oldu.

Ünlü şarkıcının "Bunlar namussuz ve ahlaksızlar" demesi üzerine Burak Ş. yine savcılığa giderek hakarete maruz kaldığını söyledi ve Şahin hakkında yeni bir soruşturma başlatıldı.

Üst Alt