Son Konu

Apple Kimliği Nasıl Oluşturulur?

elektronikci

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
apple-kimligi-olusturma-1616666342.jpg

Nasıl ki Android cihazlarda Google, Windows cihazlarda Microsoft kimliğine yani bir e-posta adresine ihtiyacınız var; herhangi bir Apple ürünü kullanmak için de bir Apple ID yani Apple kimliğine ihtiyacınız vardır. Apple kimliği için Apple cihaz kullanmanın önkoşulu diyebiliriz. Ücretsiz olarak oluşturabileceğiniz Apple kimliği ile Apple ekosistemine dahil olacak ve kullanıcılara özel tüm hizmetlerden yararlanabileceksiniz.

Peki, Apple kimliği nasıl oluşturulur? Daha havalı bir adı olsa da aslında bu işlem bildiğimiz e-posta alma işlemi ile aynı adımlardan oluşmaktadır. iPhone, iPad ve Mac bilgisayarlarda oluşturabildiğiniz gibi Windows işletim sistemine sahip cihazlar ya da internet üzerinden de oluşturabilirsiniz. Farklı işletim sistemi ve farklı cihazlarda Apple kimliği nasıl oluşturulur sorusunu yanıtladık ve bilmeniz gereken detayları anlattık.

Apple kimliği nasıl oluşturulur?

• Yöntem #1: iPhone ve iPad üzerinden Apple kimliği oluşturma
  • Yöntem #2: Mac üzerinden Apple kimliği oluşturma
  • Yöntem #3: Windows üzerinden Apple kimliği oluşturma
  • Yöntem #4: İnternet üzerinden Apple kimliği oluşturma
Yöntem #1: iPhone ve iPad üzerinden Apple kimliği oluşturma:
  • Adım #1: Cihazınızdan Ayarlar sayfasını açın.
  • Adım #2: Apple kimliğiniz mi yok? yazısına dokunun.
  • Adım #3: Ücretsiz Apple Kimliği Yarat yazısına dokunun.
  • Adım #4: Doğum tarihinizi girin.
  • Adım #5: Tam adınızı girin.
  • Adım #6: Yeni bir e-posta adresi belirleyin.
  • Adım #7: Bir şifre oluşturun.
  • Adım #8: Bir güvenlik sorusu belirleyin.
  • Adım #9: Şartları kabul edin.
  • Adım #10: Senkronizasyon seçeneklerini belirleyin.
  • Adım #11: Diğer seçenekleri özelleştirin.
c78d84f425b2482626194322d5a5901505e635a4.jpeg

Yukarıdaki adımları izleyerek iPhone ve iPad cihazlarınız üzerinden kendinize kolayca yeni bir Apple kimliği oluşturabilirsiniz. Ücretsiz Apple Kimliği Yarat adımından sonra sistem sizi zaten yönlendiriyor. Dikkat etmeniz gereken nokta ise hata yapmamak. Hatalı bir yazımı düzeltmek için daha sonra çok uğraşmanız gerekebilir. Bu nedenle acele etmeden, hatasız bir şekilde bilgilerinizi girin.

Yöntem #2: Mac üzerinden Apple kimliği oluşturma:
  • Adım #1: Bilgisayarınızdaki App Store uygulamasını açın.
  • Adım #2: Giriş Yap butona tıklayın.
  • Adım #3: Apple Kimliği Yarat yazısına tıklayın.
070f6c264ca0e7a02ef1cb74aa78b3db5306575f.jpeg

Mac bilgisayarınız üzerinden yukarıdaki adımları izleyerek kolayca yeni bir Apple kimliği yaratabilirsiniz. Bu yöntemde Apple sizden kredi kartı bilgilerinizi ve fatura işlemleri için adres bilgilerinizi isteyebilir. App Store üzerinden yapacağınız satın alma işlemleriniz için bu bilgiler gereklidir. Ancak paylaşıp paylaşmamak sizin elinizde.

Yöntem #3: Windows üzerinden Apple kimliği oluşturma:
  • Adım #1: Bilgisayarınızdaki iTunes programını açın.
  • Adım #2: Hesap menüsünü genişletin.
  • Adım #3: Giriş Yap butonuna tıklayın.
  • Adım #4: Yeni Apple Kimliği Yarat yazısına tıklayın.
  • Adım #5: Doğum tarihinizi girin.
  • Adım #6: Tam adınızı girin.
  • Adım #7: Yeni bir e-posta adresi belirleyin.
  • Adım #8: Bir şifre oluşturun.
  • Adım #9: Bir güvenlik sorusu belirleyin.
  • Adım #10: Şartları kabul edin.
32d7764d63b2d2bb01d220d30ccdbfeb9e58083a.jpeg

Yukarıdaki adımları izleyerek Windows işletim sistemine sahip bilgisayarınız üzerinden kolayca yeni bir Apple kimliği oluşturabilirsiniz. Bu yöntemde de kredi kartı ve adres bilgileriniz istenecektir. Vermiş olduğunuz yedek e-posta adresine ya da oluşturmuş olduğunuz Apple e-posta adresinize bir e-posta gelebilir. Kontrol ederek gerekli bazı işlemleri e-posta ile gönderilen bağlantılar üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Yöntem #4: İnternet üzerinden Apple kimliği oluşturma:
  • Adım #1: Buradan Apple kimliği sayfasını açın.
  • Adım #2: Apple Kimliğinizi Oluşturun yazısına tıklayın.
  • Adım #3: Kullanmakta olduğunuz cep telefonu numarasını girin.
40534f15179e7f73157a2fbefc05613330e5822e.jpeg

İnternet üzerinden yeni bir Apple kimliği oluşturmak için yukarıdaki adımları izlemeniz yeterli. İnternet üzerinden Apple kimliği oluştururken Apple güncellemelerine abone olmak isteyip istemediğiniz de soruluyor. Eğer onaylarsanız Apple e-posta adresinize, Apple’da yaşanan gelişmelere dair hazırlanmış bültenler geliyor. Ücretsiz olan bu abonelikten dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.

Apple kimliği oluştururken dikkat etmeniz gerekenler:

ed4bbb55ab853fe3ccdd7c574e66d8aa250bab7a.jpeg

iPhone ve iPad üzerinden, Mac üzerinden, Windows üzerinden ya da internet üzerinden yeni bir Apple kimliği oluştururken kullanıcıdan istenilen bilgiler tam adı ve soyadı, telefon numarası gibi temel bilgilerdir. Kredi kartı ve fatura için adres bilgilerinizi de paylaşırsanız ileride satın alabileceğiniz App Store ürünlerinin ya da diğer Apple ürünlerinin bedeli, paylaşmış olduğunuz kredi kartı üzerinden tahsil edilecek ve fatura, paylaşmış olduğunuz adres üzerinden kesilecektir.

Apple kimliği oluştururken paylaşmış olduğunu tüm bilgileri, oluşturduğunuz güvenlik sorusunu ve oluşturduğunuz şifrenizi dilediğiniz zaman değiştirebilirsiniz; e-posta adresiniz hariç. Çünkü diğer tüm sistemlerde olduğu gibi Apple’da da kimliğinizi belirleyen etiket e-posta adresinizdir. Apple kimliği ile giriş yapılması gereken yerlerde e-posta adresiniz ve şifreniz ile giriş yaparsınız. Bu nedenle seçecek olduğunuz e-posta adresini iyi düşünmelisiniz çünkü bu sizin Apple kimliğiniz olacaktır.

Apple kimliği ile neler yapılabilir?

bd64471387e6feabe2d14f4b7916ab106f8ef019.jpeg

Bir Apple ürünü kullanmanın önkoşulunun bir Apple kimliğine sahip olmak olduğunu söylemiştik. Bunun nedeni, aklınıza gelen gelmeyen tüm Apple hizmetlerini kullanabilmek için bir Apple kimliğine ihtiyaç duymanızdır. Apple kimliğiniz size ait tüm ödeme, güvenlik, iletişim bilgilerini taşır ve hesap bilgileriniz ile giriş yaptığınız her yerde bunlara ulaşmanızı sağlar.

Apple kimliğinin kullanıldığı en önemli yer elbette Apple uygulama mağazası olan App Store’dur. iMessage mesajlaşma hizmeti, Facetime görüntülü arama hizmeti, farklı hizmetlerden oluşan iCloud dünyası, çevrimiçi müzik platformu Apple Music, oyun bahçeniz Game Center ve daha aklınıza gelen gelmeyen tüm Apple hizmetlerine ulaşmak için bir Apple kimliğine sahip olmalısınız. Apple kimliği oluşturmak ücretsizdir.

Yeni bir Apple cihazı kullanmak için ihtiyacınız olan Apple kimliği nasıl oluşturulur sorusunu yanıtladık ve bu işlem hakkında bilmeniz gereken önemli noktaları anlattık. Apple ekosistemi ve Apple ürünleri hakkındaki düşüncelerinizi yorumlarda paylaşabilirsiniz.

Üst Alt