Son Konu

TikTok’ta gördüğü yöntemle hayatı kurtuldu

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
tiktokta_gordugu_yontemle_hayati_kurtuldu_1636392949_9202.jpg

ABD'de yaşlı bir adam tarafından kaçırılan 16 yaşındaki çocuk, kaçırılma sırasında TikTok’ta gördüğü yardım işaretini kullandı. Polis takımları, durumu fark eden motosikletlinin yardımıyla çocuğu kurtardı.

İhbar sonrası otoyolda seyir halinde olan bir motosiklet şoförü, yanındaki araç camından bir kız çocuğunun ‘Yardıma gereksinimim var’ hareketini yaptığını gördü. TikTok'taki işareti tanıyan şoför, durumu polise bildirdi. Yardım isteyen çocuğun, kaçırılan çocuk olduğu tespit edildi. Yetkililer, daha sonra motosiklet şoförünün, aracı takip ederek polise daima kuşkulu aracın yeni pozisyonunu bildirmesini istedi. Polis, motosikletlinin takip ve yardımıyla kaçırılan kız çocuğunu kurtardı.

TİKTOK YARDIM İŞARETİ NEDİR?

Kanada Bayanlar Vakfı tarafından tanıtılan acil durum el işareti, tüm dünyada bayanların gizlice yardım istemesi yahut sorunda olduğunu göstermesi için kullanılan bir el işaretidir.

Pandemi sırasında güç durumda olan bireylerin dışarıya çıkarak yardım istemesi zorlaştığı için tüm dünyada tanıtılmıştır.

Hareket; bir el üst, avuç içi dışarı, başparmak avuç içine bastırılmış formda ve sonra öbür parmakları başparmağın üstüne kapatacak formda el kapatılır, dikkat çekmek için bu hareketin yapılmasına devam edilir. Bu hareket tüm dünyada “Yardıma gereksinimim var” manasına gelir.

Üst Alt