Son Konu

Ünlü sanatçı Mazhar Alanson 'asla yapmam' diyerek açıkladı!

yasuo

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
unlu_sanatci_mazhar_alanson_asla_yapmam_diyerek_acikladi_1613286629_8999.jpg

Türk pop müziğinin efsane seslerinden Mazhar Alanson, Hülya Koçyiğit'in sunduğu Sinema Üzere Hayatlar programına konuk oldu. Alanson burada mesleği hakkında şaşırtan bir kararını açıkladı.

Türk müziğinin efsane kümelerinden MFÖ'nün 3 solistinden biri olan Mazhar Alanson, Hülya Koçyiğit'in TRT 2'de sunduğu 'Film Üzere Hayatlar' programına konuk oldu. Müzisyenliğinin yanı sıra tiyatro kısmı mezunu olup tiyatro, sinema ve dizi de yapan sanatçı, dizi çalışma kaideleriyle ilgili olarak, 'Dizilere ekonomik sebeplerinden ötürü girmem gerekti. Dizide oynayanların, çalışanların önünde eğilmek lazım. Bu türlü bir emek ve zamansızlık yok.' yorumunda bulundu.

Mesleğinde bir kere sinema müziği de yapan sanatçı, 'Hayatımda birinci ve son kezdi. Bir daha sinema müziği asla yapmam. Çok güç.' açıklamasında bulundu. Babasına hiç doyamadığını da lisana getiren sanatçı, 14 yaşındayken kaybettiği babası için şu kelamları kullandı:

'Ana kuzusu dedikleri şeyde büyüdüm. Babaya doyamadım. Benim hayatımda öteki bir kırılma noktamdır. Babam, Atatürk devrinin birinci senfoni kurucu mezunlarından.'

Üst Alt