Son Konu

Erdoğan'dan BioNTech Açıklaması: 'Ben Oldum, Antikor da Oluştu, Tavsiye Ederim'

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-3ece8f148023e6b8ab53e2790790cd50a51f7466.jpg

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Alman aşısı BioNTech’le ilgili bir kaygı var mı?" biçimindeki soruya "Ben oldum. Antikor da oluştu. Tavsiye ederim" cevabını verdi.

Hürriyet gazetesi muharriri Abdulkadir Selvi, yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı Türkiye'de sürdürülen aşılama çalışmalarına değindi. Virüsle çabada vatandaşların aşı olması için büyük bir efor gösterildiğini belirten Selvi, "Maske, aralık ve paklık kuralının yanı sıra bir yandan da kısıtlamalarla sonuç alınmaya çalışılıyor. Fakat maskeleri çıkarıp bu salgından kurtulmak için aşıya umut bağlanmış durumda" dedi.

"Aşı zıtları da milletin başını karıştırmak için gayret göstermekten geri durmuyorlar"

Selvi, aşıyla ilgili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'ın açıklamasına da yer verdiği yazısında şunları söyledi:

"Vatandaşlarımızın başını karıştırmaya çalışanlara inat Cumhurbaşkanı Erdoğan, aşı konusunda öncülük yapıyor. Birinci aşıyı Erdoğan vurdurmuştu. Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca ile aşıların temini ve süratli bir aşılama takvimi için seferberlik ilan etmiş üzere çalışıyor. Ancak aşı karşıları da milletin başını karıştırmak için gayret göstermekten geri durmuyorlar.

AK Parti MKYK toplantısında Cumhurbaşkanı Erdoğan’a 'Alman aşısı BioNTech’le ilgili bir telaş var mı?' diye soruluyor. Erdoğan çok net bir karşılık veriyor: 'Ben oldum. Antikor da oluştu. Tavsiye ederim' diyor."

Üst Alt