Son Konu

Sevcan Orhan hayatının dönüm noktasını anlattı! 'Arif Sağ'ı dinledim türkücü oldum'

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
sevcan_orhan_hayatinin_donum_noktasini_anlatti_arif_sagi_dinledim_turkucu_oldum_1616485744_4219.jpg

Müzikçi Sevcan Orhan, 10 yaşındayken izlediği Arif Sağ konseri sonrası ‘O sahnede ben de olmalıyım” diyerek türkücü olmaya karar verdiğini açıkladı.

Türk Halk Müziği'nin sevilen ismi Sevcan Orhan, hayatının dönüm noktasını anlattı. Halk müziğini sevmenin bir ömür biçimi olduğuna işaret eden Orhan, sanat dünyasına adım atmasında Arif Sağ'ın değerli bir rol oynadığını söyledi. "Arif Sağ hayatımın dönüm noktasıdır" diyen sanatçı, kelamlarına "10 yaşındayken kendisini dinlediğim bir Harbiye Açıkhava konseri sırasında bu işi yapmaya karar verdim. 'Bir gün o sahnede olmalıyım' diye karar verdiğim andır" formunda devam etti.

Orhan, ömür stili ve hayatıyla usta sanatçı Belkıs Akkale'yi kendisine örnek aldığını aktardı.

Bir devir, ekranda diğer birini izliyor üzere olduğunu ve kendisini sevemediğini söz eden sanatçı, "Baktım ki bu iş bu türlü olmayacak, ya kendin olacaksın ve kaybedeceksin ya da öbür biri olup kaybedeceksin.' Fakat en azından kendin olduğunda kazanabilme talihin var" dedi.

Üst Alt