Neler yeni

Hoş Geldiniz ? Forum Sitesi

Bilgilihocam.Com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Bilgilihocam.Com ; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Bilgilihocam.Com’in yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan iletişime geçerek bildirebilirsiniz. Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.

Soru Gönder ?

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Duyurular Bölümü

Bilgilihocam Duyuru Bölümü

İletişim

Uzmanlarımız Sorularınızı Yanıtlamaya Hazır

Süt dişleri neden korunmalıdır!

makaleci

makaleci

Vip Üye
Mesajlar
42,900
Tepkime puanı
1
Puanları
38
Yaş
31
Corona Virüs Nedir ?
Evladınız birinci süt dişi sürdüğünde pedodontist ile tanışmalıdır. Bu devirde pedodontist evladınızın diş, diş etleri, lisan, damak ve yumuşak dokularını muayene eder. Ağız ve diş temizliğinin nasıl yapılması gerektiği, biberon ve emzik tasarrufu, gece beslenmesinin diş sıhhatine tesiri, dudak-parmak emme üzere zararlı alışkanlıkların giderilmesi üzere bahislerde ebeveynler bilgilendirilerek birinci muayenenin akabinde pedodontistin belirleyeceği periyodlarla denetimlerin devam etmesi sağlanır.

Süt dişleri neden korunmalıdır?

Süt dişleri, daimi dişler yanlarını ortama kadar evladınızın çiğneme, konuşma, estetik fonksiyonlarını noktasına getirerek daimi dişlere rehberlik ederler. Çürük yahut başa bir sebeple süt dişlerinin erken kaybı laf konusu olduğunda komşu dişler bu boşluğa gerçek hareket ederek, alttan gelecek olan daimi dişin sürmesini engellemekte ve ama uzun periyodik ve pahalı ortodontik tedavilerle düzeltilebilecek çapraşıklıkların oluşmasına sebep olmaktadır. Bu nedenle süt dişleri her evlat için spesifik olan düşme yaşları gelene kadar ağızda tutulmalı, çekilmesi zarurî olan dişlerin noktaları ise konum tutucu dediğimiz apareylerle korunmalıdır.

 

Benzer konular

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Üst