Son Konu

Frambuazlı Çikolatalı Brownie

yasuo

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
frambuzli-cikolatali-brownie-6.jpg

Frambuazlı Çikolatalı Brownie Tanımı İçin Gereçler

• 100 gram tereyağ
  • 1 yemek kaşığı kakao
  • 3 yumurta
  • Yarım su bardağı toz şeker
  • Bitter ve sütlü çikolata 3 tane (resimlerde mevcut hangilerini kullandığım)
  • 1 su bardağı un
  • 1 paket vanilya
  • Frambuaz yada vişne, çilek

Frambuazlı Çikolatalı Brownie Tanımı Yapılışı

1. Öncelikle 100 gram tereyağını kettle in üzerinde ısıya sağlam kapta benmari tarzı eritin.
  2. Daha sonra tereyağı eriyince içine çikolataları koyun ben 1 çikolatayı üzerine koymak için ayırdım eritmedim orta sıra karıştırın.
  3. Topak topak olmasın onlar erirken bir kabın içinde yumurta şeker ve vanilyayı köpürünceye kadar çırpın .
  4. İçine 1 yemek kaşığı kakao, eritilmiş tereyağı ve çikolatayı ekleyin yavaşça karıştırın .
  5. Mikser kullanmayın bu püf noktalarından ve bundan sonra fazla karıştırmayın 1 su bardağı unu da ekleyip yağlı kağıt serili küçük borcama dökün.
  6. Karışımı yuvarlak yada kare fark etmez küçük fırın kabı olsun üzerini frambuaz ve çikolataları da dizin başınıza nazaran isterseniz karışıma ceviz fındık vs de ekleyebilirsiniz çok yakışıyor.
  7. Damla çikolata da ekstradan eklenebilir konutta ne varsa evvelce ısıtılmış 170 derece fırında fansız ayarda pişirin her fırının pişirme mühleti farklılık gösterir yaklaşık 20-30 dk ortası kâfi oluyor .
  8. Daha akışkan isterseniz daha kısa mühlet pişirin kürdanla test edin daha katı olsun derseniz daha fazla pişirin size kalmış lakin yepyeni brownie akışkan olur

Üst Alt