Son Konu

İsterseniz Steam'in Eski Kütüphanesine Dönmek Mümkün

makaleci

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
imodifier

Steam çok uzun hengam sonra yeni bir görsel güncellemeye kavuştu ve kütüphanelerimiz epeyce renkli bir hal aldı. Ben yeni kütüphane sahifesini betadan beri kullanıyorum ve nispeten mutluyum, lakin betaya katılıp bu yeni sahifeyi test etmeyen ve geçen gün gelen resmi yamayla otomatik olarak yeni kütüphaneye geçmiş olmayı sevmeyenler de varmış. Kullandıkça alışılacağı kesin, lakin tekrar de şayet siz de yeni kütüphaneyi beğenmediyseniz eskisine dönmeniz imkansız değil.

Zeen'in paylaştığı görüntü hazırlamış olduğu RevertSteam ismindeki ufak program sayesinde nasıl saniyeler içerisinde eski Steam'e dönebileceğinizi gösteriyor. Aslında bu program, Leeson isimli kullanıcının bir sair medyada anlattığı adımların otomatikleştirilmiş hali. Yani ek program falan kullanmayayım neme lazım diye düşünüyorsanız 2. medyadaki adımları uygulayarak eski kütüphaneye geçebilirsiniz.

Yeniden de test etmek için RevertSteam programını denedim ve her şeyi problemsizce hallettiğini gördüm, bunu da ekleyeyim. RevertSteam programındaki Patch seçeneği, Steam'in otomatik güncelleme yaparak yeni kütüphaneye geçmesini de engelliyor. Bu sayede bir vade daha eski arayüzün keyfini çıkarabilirsiniz.

GitHub'da yayınlanan tatbikin kodunu da inceleyip bu tıp şeyler nasıl yapılıyor öğrenebilirsiniz.

Üst Alt