Son Konu

Çamaşır makinesi su almadığı zaman ne yapılır?

makaleci

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
camasir_makinesi_su_almadigi_zaman_ne_yapilir_1567941525_3776.jpg

Çamaşırlarınızı makineye koymanızla beraberinde deterjan kısmına ehil ölçüde çamaşır deterjanını ek edilir. Başlatma düğmesine bastıktan sonra çalışır durumda lakin su almadığını fark ederseniz, yapmanız gereken usulleri haberimizin içeriğinde bulabilirsiniz...

Çamaşır makinesinin su almıyor olması, emniyet ventilinde yahut ventile giden elektrik kablosunun bölgesinden çıkmasından kaynaklı bir sorun olabileceği üzere bir çok sebepten kaynaklı bir sorun da olabilmektedir. Anakartın arıza olması, su seviye anahtarının düzgün çalışmaması, makine modüllerinde elektrik kaçağı olması yahut pompa motorunun tıkalı olması üzere meseleleri servis gelmeden kestirebilmeniz mümkün olmayabilir. Servis gelmeden makinenizin daha çok hasar almaması yahut kolay tamir edilebilmesi açısından hangi acil tatbik metotlarını pratiğiniz gerekir? Çamaşır makineniz su almadığında yapılması gerekenler...

zzJfk_1567941476_0447.jpg

ÇAMAŞIR MAKİNESİ SU ALMADIĞINDA YAPILMASI GEREKENLER

- Musluğu denetim ediniz örtülüyse açık konuma sahih çevirin ve cihazı yine deneyiniz.

- Muslukları açarak su kesintisi olup olmadığını denetim ediniz. Su kesintisi varsa makineniz bu yüzden su almıyor demektir. Su kesintisi varsa şayet sular gelene kadar makinenizi saklı konumda bekletiniz.

- Çamaşır makinenizin su giriş hortumunu denetim ediniz. Bükülme durumu varsa şayet hortumu düzeltiniz. Hortumu düzelttikten sonra cihazı tekrar çalıştırmayı deneyiniz.

Su giriş hortumunu denetim ediniz. Tıkanıklık görürseniz tıkanıklığı temizleyiniz. Filtresini temizlemeyi ihmal etmeyiniz.

Valf giriş filtresi denetim edilerek tıkanıklık varsa aklığı yapılmalı ve tıkanıklık giderilmelidir.

- Çamaşır makinesinin alanı değiştirildiğinde karşılaşılır. Bu üzere durumlarda evvel hortuma bakılmalıdır. Kırılma varsa şayet hortumun kırılmadan çalışıyor konumda olmasını sağlayınız.

- Makinenin kapağı tam kapanmamış olabilir ya da çamaşırın kapağa sıkışmış olmasından ötürü su almama meselesi yaşanıyor olabilir. Ayrıyeten, kapak kilidinin gevşek olup olmadığını denetim ediniz. Kilidin bozulmasıyla bu mesele ortaya çıkmaktadır.

- Dairenize su tazyikinin hangi saatlerde ağır verildiği haberini edinirseniz, şebeke su tazyikinin daha yüksek olduğu saatlerde makinenizi çalıştırabilir ve bu sorunu düzeltebilirsiniz.

- Deterjanı çokça kullandığınızda kutuda kalıntılar oluşur. Bu da devirle tıkanıklığa sebep olur. Bu türlü bir durumla karşılaştığınızda deterjan kutusunu mekanından çıkartınız. Deterjan kalıntılarını temizledikten sonra makineyi tekrar çalıştırınız.

Üst Alt