Son Konu

The Banner Saga’nın Geliştiricisi Stoic Studio’dan Project Belfry Geliyor

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
content_617a767fe70fc_73227.jpg

The Banner Saga, şahsen çok sevdiğim bir seridir, neden çok sevdiğimi sayfalar dolusu yazabilirim -ki zaten şurada yazılmışı da var :) Hal böyle olunca Stoic Studio’nun sıradaki oyununu da büyük bir hevesle bekliyorum. Benzer tarzda bir oyun mu yapacaklar yoksa başka bir tarz mı benimseyecekler, merak ediyorum. Benim gibi merak içerisinde olanlar varsa, Project Belfry ile ilgili iddialar dikkatinizi çekebilir, bu merakınızı kısmen de olsa giderebilir.

Windows Central’dan Jez Corden; Stoic Studio’nun Xbox bünyesinde bir oyun geliştirdiğini belirtirken, bu proje ile ilgili Jeff Grubb’ın da bazı bilgiler paylaştığına işaret ediyor. Corden, birkaç hafta önce ‘Belfry’ kod adıyla geliştirilen ve Xbox’a özel olarak çıkacak bir oyuna dair duyumlar aldığını ve bunu paylaştığını, o dönemde oyun hakkında net bir bilgisi olmadığını, aynı zamanda Stoic’in de Xbox ile bir iş birliği içerisinde olduğunu bildiğini ama Jeff Grubb’ın paylaşımıyla birlikte parçaların tam olarak yerine oturduğunu ve artık Project Belfry’ın Stoic tarafından geliştirilen bir oyun olduğunun netleştiğini söylüyor.

Jeff Grubb; Project Belfry’ın Dragon’s Crown gibi bir side-scrolling aksiyon oyunu olduğunu, Princess Mononoke tarzı bir sanat tasarımının bulunduğunu, Belfry’ın (ya da çan kulesi diyebiliriz) üssümüz olarak işlev göreceğini, burada alet-edevat inşa edip ekipmanlarımızı geliştirebileceğimizi aktarmış.

Söylenenlere bakılırsa ilginç bir oyun bizleri bekliyor gibi görünmekte. Stoic’in tarz değişikliğine gittiği sonucunu çıkarmamız da mümkün. Ama yine hoş görsellere sahip, ilgi çekebilecek bir oyun geliştirdiklerini düşünüyorum kendi adıma; umarım beni yanıltmazlar ve çok sevdiğimiz oyunlar listesine bir oyun daha eklenir. Resmi duyuru için merakla bekliyoruz, yakından takipteyiz.

Üst Alt