Son Konu

Balkondan Tırmanarak Evine Giren Tacizciden Kaçtı: 'Yakalanması İçin İlla Ölmem mi Gerekiyor?'

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-a2eed40d6574ae61e6538f07e7dc373cd8fa1c5c.jpg

Yalova'da daha evvel tekraren kendisini taciz eden ve son olarak meskenine gizlice giren şahsın yakalanmasını isteyen Meral Gülseven, "İlla benim ölmem mi gerekiyor, başıma bir şey mi gelmesi gerekiyor? Ağır bakımda hastanede yatmam mı gerekiyor bir süreç yapılması için?" dedi.

Yalova'nın Altınova ilçesinde yaşayan Meral Gülseven, daha evvel kendisini rahatsız ettiği için şikayetçi olduğu şahsı evinde görünce hayatının şokunu yaşadı. Sabah saat 05.39 sıralarından yaşanan olayda, sundurmadan tırmanan F.Y, 2. katın teras kapısından konuta girdi. Şahsı fark eden Gülseven koşarak komşularının yanına gitti. Zanlının meskene girdiği anlar ise güvenlik kameraları tarafından görüntülendi. F.Y., kendisine müdahale etmek isteyen komşuların elinden kurtularak kaçtı. Olay yerine gelen jandarma, şahsın yakalanması için çalışma başlattı.

Şahıstan şikâyetçi olan Meral Gülseven, F.Y’nin daha evvel de iki defa konutuna gelerek kendisine rahatsızlık verdiğini anlattı. 2021 yılbaşı gecesinde son olarak meskeninin önüne gelen F.Y’nin pizzacı olarak kendisini tanıttığını belirten Gülseven, yaşadığı son olayı ise şöyle anlattı:

“Ben sabah 05.39’da uyuyordum. Pergolama (saçağıma) buradan birinin tırmandığını duydum. Uyandım, eğilip baktığımda bir kişinin çatıya çıkıp içeri girdiğini fark ettim. O ân çabucak birinci kata inip dışarı çıktım. Direkt 155’i aradım. Davet merkezindeki bayana 'Evde biri var, ben şu anda dışarı kaçtım' dedim. O da benden adresimi istedi ve ilgili jandarmayı bağlayacağını söyledi. Ben o kadar korkmuştum ki adresimi bile veremedim.”

'Oğluma ve bana ziyan verebilirdi'

Gülseven, şahsın evine girmesinden büyük dehşet duyduğunu söyledi. Bir arada yaşadığı 2.5 yaşındaki erkek çocuğunun olayın yaşandığı gün boşandığı eşinin yanında olduğunu söz eden Gülseven, “Şahsın yakalanmasını istiyorum. Yakalanması için illa benim ölmem mi gerekiyor? O kadar umursamaz, o kadar rahat bir formda konutuma girebileceğini hiç düşünemedim. Ben meskende tektim, lakin o an iki buçuk yaşındaki oğlum da konutta olabilirdi. Zira oğlumun odasından konutumun içine girdi. Ben o an tek başıma olduğum için kaçabildim lakin oğlum da konutta olsaydı ben bu adamla yüzleşecektim. Oğluma ve bana ziyan verebilirdi." dedi.

Çeşitli hatalardan sabıkalıymış

Gülseven, "Tek başıma olduğum halde yüzleşseydim taciz edebilirdi, tecavüz edebilirdi ya da darp edebilirdi. Bu şahsın niyeti hırsızlık değildi. Tutuklanmasını istiyorum” dedi.Daha evvel kendisine rahatsızlık veren şahsın kim olduğunu tespit ettiğini ve yüzleştiğini anlatan Gülseven, “İlk geldiğinde yani birinci yüzleştiğimde sordum. Eski eşimin bir kız arkadaşıyla beni konutta rahatsız etmek için ve bu konuttan çıkmamı istediklerini söyledi. 'O kişinin teşvikiyle geldim aslında ben sana' dedi. Doğal birinci ben inandım, lakin hiç affetmemek gerekiyor bence” diye konuştu.

F.Y’nin daha evvel de çeşitli hatalardan sabıkası olduğu iddia edildi.

Gülseven'in kardeşi yaşanan imgeleri paylaştı.

Soğuk kanlı bir halde, Gülseven'in konutuna giren tacizci bu türlü görüntülendi

Üst Alt