Son Konu

Eşi Tarafından Tehdit Edilen Kadın: 'Ben Öldükten Sonra Paylaşım Yapmanın Anlamı Yok'

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-6cb19de9a170ef5abeed597c28b2e833c2779a4e.jpg

Sakarya'nın Karasu ilçesinde, boşanma basamağında olduğu eşi Recep Y.  tarafından vefatla tehdit edilen ve konutunun kapısı tekmelenen, 3 çocuk annesi Derya Y. bu anları cep telefonu kamerasıyla kaydederek, toplumsal medyada paylaştı. Derya Y., "Ben yaşıyorum ve bugün bana sahip çıkılırsa yaşamaya devam edebilirim. Ben öldükten sonra toplumsal medyada gerimden paylaşım yapmanın hiçbir manası yok" dedi.

Karasu'da yaşayan Derya Y., 7 ay evvel, 6 yıllık eşi Recep Y.'ye boşanma davası açtı. Recep Y., argümana nazaran, farklı vakitlerde Derya Y.'nin oturduğu eve gidip, boşanma davasından vazgeçmesi için tehdit etti. Vakit zaman Derya Y.'nin kapısını tekmeleyip, tehditler savuran Recep Y., konuta de hasar verdi. 

Derya Y., polise gidip şikayetçi oldu. Bunun üzerine gözaltına alınan Recep Y., tabirinin akabinde hür bırakıldı. Önceki gün yine Derya Y.'nin meskenine giden Recep Y., yeniden kapıyı tekmeleyip, mevtle tehdit etti. Derya Y., Recep Y.'nin tehditlerini ve kapıyı tekmelediği anları cep telefonu kamerasıyla kaydedip, 'Ölmek istemiyorum, lütfen sesimi duyun' yazarak, toplumsal medyadan paylaştı.

Çocuklar kaygı içinde

Paylaşımda, Recep Y.'nin kapıyı tekmeleyip, "Aç kapıyı" diye bağırdığı, Derya Y.'nin ise "Ne olursun git. Kapıyı açmayacağım. Çocuklar korkuyor. Açarsam beni döveceksin biliyorum" yanıtını verdiği anlar yer aldı. Manzaralarda ayrıyeten çocuklardan birinin annesine "Anne polisi ara" dediği duyuldu.

Derya Y. ise bugün yine polise giderek, eşi Recep Y.'den şikayetçi oldu ve tabir verdi.

"Seni öldüreceğim, her şeyi hazırladım" demiş

Eşinin kendisini sık sık vefatla tehdit ettiğini söyleyen Derya Y., şöyle dedi:

"Boşanmak için eşime dava açtım. Eşim daima kapımın önüne geliyor, bana şiddet uyguluyor, tehdit ediyor, çocukları alıp verirken. Vefat korkusu başladı bende. Son 2 aydır ‘Seni öldüreceğim, her şeyi hazırladım sonra da buradan gideceğim’ diyor. Bu beni korkutuyor, 3 çocuğumla konutumun bahçesine bile inemiyorum endişeden. Bana ruhsal baskı yapıyor, hakaret ediyor, küfrediyor, giysime karışıyor, görüştüğüm insanlara ve konutuma gelen insanlara karışıyor. Daima baskı halinde hala. Bu türlü yaşayamıyor insan, daima vefat korkusu yaşıyorum. Kapı çalınınca bile çocuklarım korkuyor. ‘Acaba artık kim geldi' diye soruyorlar ve ‘Anne kapı deliğinden bak’ diyorlar. Yaşayamaz hala geldim endişeden. Sindirdi beni ancak artık bu durumdan çıkmam gerektiğini düşündüm."

Eşinin telefonunu engellemesine karşın öbür numaralardan aradığını söyleyen Derya Y., ölmekten korktuğunu vurgulayarak, şunları söyledi:

"Ölmekten korkuyorum zira daima mevt tehditleri alıyorum ve yapabilir, bunu da biliyorum. Kurtulamıyorum. Ben dava açtım, bugün tekrar tabir vermeye çağırdılar fakat şu ana kadar bir sonuca ulaşamadık. Ben yardım istiyorum artık. Sokağa çıkamıyorum, çocuklarımla parka bile gidemiyorum. Karşıma çıktığı vakit biliyorum ki beni vuracak. Ben çocuklarımla keyifli formda yaşamak istiyorum, öbür bir şey istemiyorum. Ben öldükten sonra tutuklansa ne manası kalır ki? Ben yaşarken bana sahip çıkılsın istiyorum. Bu yüzden paylaşım yapmak zorunda kaldım çünkü sesimi duyuramadım. Ben yaşıyorum ve bugün bana sahip çıkılırsa yaşamaya devam edebilirim. Ben öldükten sonra 2 gün toplumsal medyada ardımdan paylaşım yapmanın hiçbir manası yok. Çocuklarım var benim, çocuklarım için dayanak istiyorum."

Üst Alt