Son Konu

Bolu Belediye Başkanı Özcan: 'Geri Adım Atmayacağım Fazlasını da Yapacağım'

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-cff45376b1b776cd8df22bf03f2bf8740a228aed.jpg

Yabancı asıllı vatandaşlara su faturası ve vergide 10 kat artırım yapacağını açıklayan Bolu Belediye Lideri Tanju Özcan, "Geri adım atmayacağım fazlasını da yapacağım" dedi.

Göçmenlerle ilgili açıklamalarıyla gündeme gelen Bolu Belediye Lideri Tanju Özcan, gelen yansıların üzerine yaptığı açıklamada, “Geri adım atmayacağım fazlasını da yapacağım" dedi.

Özcan, dün belediye binasındaki basın toplantısında, yardımı kesmelerine karşın yabancı uyrukluların Bolu'dan söylemiş ve yabancı uyrukluların su faturalarına ve katı atık vergilerine 10 kat artırım yapacağını açıklamıştı.

Özcan Habertürk yayınına katılarak kendisine yöneltilen tenkitlere cevap verdi. Özcan "Geri adım atmayacağım fazlasını da yapacağım" dedi.

Göçmenlerden toplumun rahatsız olduğunu ve göçmenlerin Türkiye'ye entegre olamadıklarını belirten Özcan, "Benim askerim orada şehit olacak, sokaktaki Suriyeli de akşama kadar gelene geçene bakacak!" diye konuştu.

Tanju Özcan, hukuka alışılmamış bir süreç yapmayı planlamadığını, yapacaklarının hukuka uygun olacağını söyledi.

Kendi yaptırdığı anketlerde bu hususta halkın yüzde 85 takviyesini aldığını belirten Özcan, meskeninde Afgan emekçi çalıştırdığı istikametindeki savlara ise "Doğru değil, çalışanım Faslı bir Türkiye vatandaşıydı, 6 ay kadar sigortalı olarak çalıştı, hatta bununla ilgili müfettiş incelemesi de geçirdim" cevabını verdi.

Üst Alt