Son Konu

Kademeli Normalleşmede İlk Adım Bartın'da: Yüz Yüze Eğitim 1 Mart'ta Başlıyor

yasuo

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-e43c3e5b602e1a8288d70a66b97a2e287c70679f.jpg

Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca'nın önlemlerle ilgili hadise sayılarına nazaran "Yerinde karar" periyoduna geçileceği açıklamasının akabinde birinci olağanlaşma kararı Bartın'dan geldi. Bartın Valiliği kademeli olağanlaşma sürecine dair kararlar aldı. Buna nazaran kent genelinde bütün sınıflarda eğitime 1 Mart tarihinde başlanacağı açıklandı.

Sıhhat Bakanlığı vilayet bazında haftalık koronavirüs hadiselerini açıkladı. 8-14 Şubat tarihleri ortasında olay sayısı her 100 bin bireyde 44,69 kişi ile 41’inci sırada yer alan Bartın’da olağanlaşmanın birinci adımları atıldı. 

Sözcü'den İsmail Akduman'ın haberine nazaran, Bartın Valisi Sinan Güner, Pandemi Vilayet Uyum Konseyi toplantısında kademeli olağanlaşma sürecine dair alınan yeni kararları açıkladı.

Tüm sınıflarda eğitim başlayacak

Pandemi Vilayet Uyum Konseyinde alınan kararlarda, şöyle denildi:

Kantinler de açılacak

Alınan kararda ayrıyeten okullardaki kantinlerinde tüm önlemlere riayet edilerek, masa ve sandalyelerin kaldırılarak öğrenci yoğunluğunu önleyecek halde kısa müddetli ve temel gereksinimlerin teminine yönelik satış yapılması şartı ile açılacağı belirtilirken, kafe, restoran, kahvehane, kıraathane ve çay ocağı üzere kapalı yahut meskenlere servis metoduyla çalışan işletmelerin açılıp açılmayacağının ise Sıhhat Bakanlığının vilayetler bazında belirleyeceği dört kademeli risk sınıflandırmasından sonra değerlendirileceği açıklandı.

Ayrıyeten bakınız

Üst Alt