Son Konu

HarmonyOS kullanacak olan ilk telefon belli oldu!

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
harmonyos-alacak-huawei-modelleri-irUC_cover.jpg

ABD tarafından gelen ambargolar sonrasında öz kaynaklarına dönen Huawei, hala en çok satış yapan telefon markalarından birisi olarak dikkat çekiyor. Kendi mağazasını oluşturan şirketin asıl maksadı ise kendi işletim sistemini kurup bunu telefonlarında kullanmak. HarmonyOS olarak isimlendirilen işletim sistemi hakkında yapılan çalışmalar herkesin malumu. Lakin son gelen haberler, bu çalışmaların sürat kazandığı ve artık sona gelindiğini bizlere söylüyor. En çok merak edilen mevzulardan birisi olan HarmonyOS kullanacak olan birinci telefon ne olacak bilmecesi ise tahlile kavuşuyor.

HarmonyOS kullanacak olan birinci telefon muhakkak oldu!

Daha evvel ortaya atılan tezler, Huawei P50 modelinin HarmonyOS ile geleceğini tabir ediyordu. Fakat yapılan son sızıntılara nazaran bu işletim sistemini kullanacak olan birinci telefon P50 olmayacak. Çin merkezli teknoloji devinin ana planı, çok kısa bir mühlet içerisinde bir tanıtım aktifliği düzenlemek ve akabinde Huawei, Mate X2 modelinde bu sistemi kullanmak. Bildiğiniz üzere bahsi geçen model hali hazırda Android 10 ile birlikte kullanılıyor. Ancak Huawei sunacağı bir güncelleme ile aygıtı büsbütün HarmoyOS tabanlı bir sisteme geçirmeyi planlıyor.

harmonyos-YGVc.jpg

Huawei Mate X2 şirketin katlanabilir akıllı telefonu ve ülkemizde satılmıyor. Lakin unutulmaması gerekir ki şayet üstte bahsettiklerimiz gerçeğe dönüşür ve başarılı olursa, Huawei başka modellerine de HarmonyOS güncellemesi sunabilir. Pekala siz bu türlü bir güncellemeyi indirmeyi düşünür müsünüz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Üst Alt