Son Konu

Kuantum Programlama Dili öğrenmek ister misiniz?

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
quantum-MHuK_cover.jpg

Şubat ayında başlatılan eğitimlerin Mayıs sonuna kadar devam etmesi ve toplamda 500 bireye ulaşılması hedeflenirken; eğitmen ve iştirakçilerin yarısından fazlasını bayanlar oluşturuyor.

İnsanlığın karşılaştığı en acil ve karmaşık zorlukların kimilerinin tahliline katkı sağlayacağı öngörülen kuantum teknolojisi, hesaplama yeteneklerindeki ilerlemelerden ilaç dizaynına kadar pek çok sanayiyi geliştirecek vaatlerde bulunuyor. Microsoft Türkiye, Küresel Shapers Ankara Hub ve QTurkey’nin iş birliği içinde hazırladığı “Q# Kuantum Programlama Lisanı Egitimleri” ile Türkiye’de bu alanda nitelikli bir yetenek havuzu yaratılması amaçlanıyor.

Eğitmen eğitimleri Microsoft Seattle Merkezi’ndeki mühendisler tarafından gerçekleştirilen proje kapsamında Şubat-Nisan ayları ortasında başlayan Q# eğitimlerinin Mayıs ayında da devam edeceği duyuruldu. “Q# Kuantum Programlama Lisanı Eğitimleri” projesiyle 500 şahsa ulaşmayı öngördüklerini lisana getiren Microsoft Türkiye Danışmanlık Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Elif Acar Özgüner, “Bu projeyle kuantum teknolojilerini bilişimciler ortasında daha erişilebilir ve yaygın bir hale getirerek bu alandaki yetkinliklerini geliştirmelerine katkı sağlamayı amaçlıyoruz. Bu sayede mesleklerinde yükselmelerinin de kolaylaşacağına inanıyoruz. Öte yandan hem eğitmenlerin hem de iştirakçilerin yarısından fazlasını bayanlar ortasından seçerek bayanların bilişim bölümündeki varlığının güçlendirilmesine takviye oluyoruz” dedi.

Q# Kuantum Programlama Lisanı Eğitimlerine katılmak isteyenler Q# Kuantum Programlama Lisanı Eğitimi linki üzerinden müracaatta bulunabiliyor.

Üst Alt