Son Konu

Babasının İstismarına Uğradığını Anlatmıştı: Bakanlık Beraat Kararına İtiraz Etti

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-107ac0a1e63ee2d58d3f3fabe0ee9cd6136c5926.jpg

Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı'ndan, çocuğun birden fazla nitelikli cinsel istismarı davasında yargılanan sanık Yücel Koç'un beraat etmesi istikametindeki karara, istinaf mahkemesi nezdinde itiraz edileceği bildirildi.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, "Çocuğun birden fazla nitelikli cinsel istismarı davasında yargılanan sanık Yücel Koç'un beraat etmesi istikametindeki karara istinaf mahkemesi nezdinde itiraz edeceğiz. Bakanlık olarak hukuksal süreci takip ediyoruz ve davaya müdahiliz." sözlerine yer verildi.

"Adalet yerini bulsun"

Babasının kendisine çocukken tekraren istismarda bulunduğunu anlatan genç kız, toplumsal medya hesabından paylaştığı görüntüde gözyaşlarıyla şunları söyledi:

"Babanın kızına gösterdiği sevgi olarak görüyordum zira kızların babaları birinci aşkı derler ya benimki o denli olmadı ortaokula geçince seminerde cinsellikle ilgili şeyleri anlattıklarından anladım kendi öz babam bana taciz ediyormuş. 2014 yılında bana bunları yaptın diyerek ona söyledim. O da beni, 'anneni öldürürüm. Ben cezaevine girerim siz de çocuk yurduna gidersiniz' diyerek tehdit etti. 2018 yılında tatilde anneme söyledim tatilden döner dönmez o konuttan kaçarak çıktık. 2 yıldır Yücel Koç'tan başka yaşıyoruz. Lakin daima bize tehdit bildirileri atıyor.

Bu süreç içinde de mahkememiz sürüyordu ta ki düne kadar. Dün mahkememiz sondu Yücel Koç tutuklanacaktı lakin bilmediğimiz bir sebepten ötürü beraat etti. Hekim raporum olmasına karşın beraat etti. Daha 17 yaşındayım bu yaşadıklarımı hak etmedim gücüm tükeniyor artık kaldıramıyorum. Pahalı olan tek siz varsınız korkmayın konuşun şikayet edin bu türlü pislikler elini kolunu sallayarak dışarılarda gezmesin, diğer bayanların kızların canı yanmasın adalet yerini bulsun."

Üst Alt