Latest Thread

Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Torreira: Tek düşüncem Galatasaray'ın başarısı

seocu

Yeni Üye
Mesajlar
19,171
Tepkime puanı
0
Puanları
6
Yaş
33
imodifier

Galatasaray'ın yeni transferi Lucas Torreira, GS TV'ye özel açıklamalarda bulundu. Yıldız oyuncu transfer gecesini ve Milli Takımdan arkadaşı kaptan Fernando Muslera hakkında da yorumlarda bulundu. İşte Torreira'nın açıklamalarına dair detaylar...

''Konyaspor maçını taraftarlarımız desteğiyle kazanacağız''

Kasımpaşa maçında hocanın istediklerini yaptıklarını söyleyen Lucas Torreira, Konyaspor maçında da taraftar desteklerini istediklerini söyledi. Torreira, ''Kasımpaşa maçında takım ruhunu sahaya iyi yansıttık. Güzel bir maç çıkardık, taraftarlarımızı mutlu ettik. Hocanın istediği şeyleri yapmaya başladık. Bizim için güzel bir sonuç oldu. Konyaspor maçını taraftarlarımız desteğiyle kazanacağız. Onlara çok teşekkür ediyorum, onların desteği ile çok daha iyi oynuyoruz. Milli aradan önce son maç, kazanırsak liderde olabiliriz. Bu maçı kazanmak için her şeyi yapacağız.'' ifadelerini kullandı.

''Muslera'ya herkes saygı duyuyor''

Hem Milli Takım'dan hem Galatasaray'dan arkadaşı olan Fernando Muslera hakkında konuşan Torreira, ''Muslera buraya gelmemde bana çok yardımcı oldu. Projeyi, burada neler yapmak istiyoruz onu anlattı. Burada büyük bir proje var. Bu projenin parçası olmak için buraya geldim. Erden Bey ve başkan ile konuştuk, herkes bana yardımcı oldu. Harika bir taraftarımız var. Galatasaray, benim için çok büyük bir kulüp, burada olmaktan dolayı çok mutluyum. Muslera, çok büyük gördüğüm ve harika bir insan. Muslera ile aynı milli takımda oynamak büyük bir onurdu benim için. Sadece Galatasaray taraftarı değil, diğer taraftarlar da saygı duyuyor Muslera'ya.'' dedi.

''Kendimi taraftarlarla çok yakın hissediyorum''

Galatasaray taraftarının karşılaması hakkında konuşan Torreira, ''Harika bir taraftarımız var. Bizi sabah 4'te Dries Mertens ile birlikte karşılayınca bunu fark ettim. Çok tutkulu, formaya kendini adamış bir taraftarımız var. Bu tutku benim de hissettiğim bir şey. Çok yakın hissediyorum taraftarlarla. Bizi orada çok sıcak karşıladılar. Orada Türk yemek kültürünü tanıma şansı da yakaladım. Orada dansta ettik. Çok keyifli bir gündü. Muslera da bana Türkiye'yi ve İstanbul'u tanımada çok yardımcı oluyor.'' ifadelerini kullandı.

''Ben takımı tanıyorum, takım da beni tanıyor''

Sezon öncesi dönemi hakkında konuşan Torreira, ''Sezon öncesi dönemde çok zamanım olmadı. Ben buraya geldiğimde sezon başlamıştı bile. Ancak buraya geldiğim zaman kendimi sürekli hocamızın isteklerine adadım, neler yapmam gerektiğini iyi anlamaya çalıştım. Ben takımı tanıyorum, takım da beni tanıyor. Mertens ile aynı uçakta geldiğimiz için birbirimizi tanıma fırsatımız oldu. Onunla iyi anlaşıyoruz. Sahaya indiğimiz zaman da takım için ne kadar önemli olduğunu gösterdi. Geçmişinde çok önemli başarıları olan bir oyuncu. Şimdilik Galatasaray'a odaklanmış durumdayım. Burada 4 yıllık bir kontratım var. Gelecekte neler olacağını bilemem ancak şu anda tek düşüncem Galatasaray'ın başarısı.'' dedi.

''Şampiyon olmak istiyoruz''

Bu sene şampiyonluk istediklerini söyleyen Torreira, "Galatasaray çok büyük bir kulüp ve transferin son günlerinde de çok büyük isimler geldi. Galatasaray'ın amacı her zaman şampiyonluk mücadelesi vermektir, ismine yakışan da budur. Biz de bunu yapacağız ve şampiyonluk mücadelesi vereceğiz.'' dedi
 
Üst Alt