Latest Thread

Trafikte D2 ne demek?

  • Konbuyu başlatan moderatör
  • Başlangıç tarihi
moderatör

moderatör

Yönetici
Katılım
27 Tem 2022
Mesajlar
2,903
Tepkime puanı
2
Puanları
9
Yaş
34

D2 plaka nedir?​

D2 belgesi, şehir içinde taşımacılık görevini gerçekleştirmek isteyen gerçek ve tüzel kişilere verilmektedir. D2 yetki belgesiyle birlikte 'Arızi' olarak adlandırılan, belirli zaman tarifesine uymaksızın seferler düzenlenebilmektedir.

D2 ne demek?​

D2 Yetki Belgesinin tanımı, başvuranlarda ve araçlarda aranan şartlar. D2 Yetki belgesi, otobüsle tarifesiz olarak yurtiçi ticari yolcu taşımacılığı yapacak gerçek ve tüzel vergi mükelleflerine verilen belge türüdür.

D2 hesabı nedir?​

D2 yetki belgesi sahipleri, 1) Kendi adına kayıt ve tescil edilmiş özmal ticari taşıtları, 2) Sahibi oldukları özmal ticari taşıt sayısının iki katını geçmemek üzere sözleşmeli taşıtları taşıt belgelerine kaydettirerek kullanabilirler.

D2 fiyatları nedir?​

D2 belgesi fiyatı 18,559.00 TL dir. Ayrıca belge kayıt edilecek her araç için 370 TL taşıt kartı ücreti ödenmektedir.

D2 belgesi nerelerde kullanılır?​

D2 yetki belgesi, Türkiye Cumhuriyeti Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından yurtiçinde tarifesiz yolcu taşımacılığı yapacaklara verilen bir yetki belgesidir. D1, D2, D3 ve D4 olarak dört farklı kategoriden oluşan D türü yetki belgesi yolcu taşımacılığını kapsayan belgelerdir.

D2 belgesi kiralanır mı?​

D2 belgesinin düzensiz aralıklarla, özgürce taşıma yapabilme yetkisini kullanan belge sahipleri bu belgelerini kiraya verebiliyorlar. D2 belgesi kiralama sayesinde özgürce yapılan turlar artmış, insanlar hem para kazanıp hem de dilediği şekilde seyahat etme hakkına kazanmışlardır.

D2 belgesi cezası ne kadar?​

D2 YETKİ BELGESİ BULUNDURMAMA CEZASI NE KADAR? 2018 yılı yeni düzenleme ile birlikte; – Taşıtlarını yasa dışı faaliyetler için kullandıran D2 belge sahiplerine ilk tespit için 50 uyarı cezası verilecek. – Bu uyarılar 3 bin lira yatırılarak kaldırılabilecek.
 

Yazar: moderatör
Article Title: Trafikte D2 ne demek?
Kaynak Url: Forum Sitesi-https://bilgilihocam.com
Quote & Share Rules: Short quotations can be made from the article provided that the source is included, but the entire article cannot be copied to another site or published elsewhere without permission of the author.
Üst