Son Konu

Drew Murray, The Initiative'den Ayrılarak Insomniac'a Geri Döndü

yasuo

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
content_6034d83e14579_70644.jpg

Microsoft'un yeni Perfect Dark üzerinde çalışan özel stüdyosu The Initiative'in baş tasarımcılarından Drew Murray, Insomniac Games'e geri döndü.

Murray aslında daha önce de yaklaşık olarak 10 sene kadar Insomniac'ta çalışmış, Resistance ve Ratchet & Clank serilerinin tasarımcılığını yapmış, 2014 yılındaki Xbox'a özel Sunset Overdrive'ın da yönetmenliğini üstlenmişti. Murray bundan üç kafta önce kişisel sebeplerden ötürü The Initiative'den ayrılacağını açıklamış ve "iş dışındaki hayatıma ilgi göstermem, kafamı dinlemem gerekiyor" demişti. Demek ki kafa dinleme süreci çok da uzun sürmemiş.

Murray'in Insomniac'taki yeni görevi ise yönetici tasarımcı olarak belirlenmiş. "Sanırım on yıl, beş oyun ve altı iş unvanı yeterli değilmiş. Insomniac Games'teki dostlarıma ve eski iş arkadaşlarıma yeniden katılmaktan büyük heyecan duyuyorum. Böylece yedinci iş unvanımı da almış oluyorum, şimdi birkaç gün çalışmalı ve yeni oyunlar yapmalıyım, değil mi?" diyen Murray, The Initiative'de çalışmanın da kendisi için güzel bir deneyim olduğunu eklenmiş.

"The Initiative'e katıldığımda proje üzerinde büyük bir gizem vardı - ne tür bir oyun olduğunu bilmiyordum, bunun Perfect Dark olacağını bilmiyordum, ekipteki kimseyi tanımıyordum. Üzerinden iki yıl geçti ve oyunu hala daha tüylerimi diken diken eden o fragmanla duyurduk. Şimdiyse çıkış gününde Perfect Dark diye haykıran kalabalığın arasına karışmış olacağım" diyor Murray.

Insomniac şu sıralar 11 Haziran 2021'de çıkacağı açıklanan Ratchet & Clank: Rift Apart üzerinde çalışıyor. Drew Murray, serinin tasarımcılarından biri olduğu için muhtemelen bu oyuna da katkıları olacaktır.

Üst Alt