Son Konu

Cinsel İstismara Direnirken Ağır Yaralanan Genç Kız Yaşam Savaşı Veriyor

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-267da267a9a03318720a1d0b81f153b8530a3fb2.jpg

Kocaeli'de Afgan asıllı A.M.'nin takip edip cinsel istismarda bulunmaya çalıştığı, direnince de başına taşla vurarak ağır yaraladığı A.A.’nın ağır bakımda tedavisi sürüyor. Baba M.A., "Evladımın nefes alamayışı, şu anda can çekişmesi beni öldürüyor" dedi.

Kocaeli Gebze'de pazartesi günü Afganistan asıllı A.M,, dershaneden konutuna dönmek için otobüse binen 17 yaşındaki A.A.'yı takip etmeye başladı.

Meskenlerinin bulunduğu mahallede otobüsten inen A.A.’nın peşinden giden A.M., konutuna yaklaşık 200 metre kala genç kızı boğazından tutup ağaçlık alana çekerek cinsel istismarda bulunmaya çalıştı.

İstismar edemeyince taşla yaraladı

Genç kızın direnmesi üzerine A.M., eline aldığı taşla A.A.’nın başına tekraren vurarak ağır yaraladı. Aldığı darbeler sonucu bayılan A.A., daha sonra kendisini yaralayan A.M. tarafından yol kenarına taşındı.

A.M. daha sonra yakınlarda bulunan bir palet fabrikasındaki şahısların yanına giderek yolda baygın bir kişiyi gördüğünü söyleyip yardım istedi. Olayı duyup gelen babası M.A. tarafından hastaneye götürülmek istenen A.A. çağırılan ambulansla Gebze’de bulunan özel bir hastaneye kaldırılıp tedaviye alındı.

Ağır bakımda tedavisi devam eden genç kızın durumunun ağır olduğu bildirildi. A.A.’nın hastanedeki tedavisinin dördüncü gününde babası M.A.’nın telaşlı bekleyişi devam ediyor.

Polisin yaptığı araştırmada olayı gerçekleştirdiği belirlenip gözaltına alınan A.M., emniyetteki süreçlerinin akabinde dün Gebze Adliyesi’ne sevk edildi. A.M. çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

"Nefes alamayışı beni öldürüyor"

Kızının büyük hayallerinin olduğunu ve pilot olmak istediğini söyleyen M.A., gözyaşları içerisinde şöyle konuştu:“Kızım pilot olmak istiyordu o yüzden kızımı dershaneye yazdırmıştım oraya gidip geliyordu. Kızımın hayalleri, ülküleri çok büyüktü fakat biz maalesef kızımıza sahip çıkamadık. Kimileri ‘Kızınıza sahip çıksaydınız’ diyor. Çok üzülüyorum ancak ben yeniden de bize bu türlü diyenlerin de başına gelsin demek istemiyorum. Zira evladımın nefes alamayışı, şu anda can çekişmesi beni öldürüyor.”

'Kulağım ağır bakım kapısında"

Hastane önünde çok güç anlar yaşadığını söz eden M.A., kızından gelecek hoş haberleri beklediğini söyleyerek, "Kızım şu an can çekişiyor, benim hala kulağım ağır bakımın kapısında oradan bir haber bekliyorum. Bekliyorum yalnızca, hekimler sabahtan sabaha bilgi veriyor onun dışında kızımdan bir haber alamıyorum" dedi. 

Yaşanan olayın çabucak öncesinde kızı A.A.’nın annesi ve ağabeyini tekraren aradığını lakin ulaşamadığını açıklayan M.A., "Ben 17 yıldır kızımı korudum, bir gün kızımı unuttum, bir gün kızımı ihmal ettim, kızım da o gün beni aramadı. Olaydan evvel annesini aramış ulaşamamış, ağabeyini aramış ağabeyinin kulağında zahmet olduğu için duymamış" diye konuştu.

Üst Alt