Son Konu

Evinden 40 Km Uzaklıkta Cansız Bedeni Bulundu: Telefonunda Dikkat Çeken Mesaj

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-4a8307d9546c42d4005dc82c56c99ff7704816b6.jpg

Adana'da konuttan ayrıldığı 1 Mayıs'tan beri haber alınamayan Abdullah Balkaya'nın 10 gün sonra, 40 kilometre uzaklıkta yer alan Mersin'in Tarsus ilçesindeki sulama kanalında cansız vücuduna ulaşıldı. Balkaya'nın telefonunda yer alan "Ölümüm kimseyi bağlamaz, ben vefatı hak ettim" yazılı taslak ileti dikkatleri çekti.

Seyhan ilçesine bağlı Sarıhamzalı Mahallesi'nde, meyve- zerzevat bahçelerinde bekçilik yapan Abdullah Balkaya, 28 Nisan'da, çalıştığı muz serasının sahibinden "Sıkılıyorum, rahatsızım" diyerek müsaade istedi. Konutuna dönen Balkaya, eşi Sevdet Balkaya'ya bir müddet işe gitmeyeceğini belirtti. Ailesiyle birlikte 1 Mayıs gecesi namaz kılan Abdullah Balkaya, daha sonra eşiyle uyudu. Saat 01.30'da uyanan Sevdet Balkaya, eşini yatakta göremeyince telaşlandı. Abdullah Balkaya'ya ulaşamayan eşi, yakınlarına haber verdi.

Eşi 'Ölümüm kimseyi bağlamaz' bildirisini buldu...

Eşinin meskende bıraktığı telefonunda, sonraki gün, 'Benim vefatım kimseyi bağlamaz, ben vefatı hak ettim. Eşim çok uygun insan, oğlumu' yazılı taslak iletisi gören Sevdet Balkaya, polise bildirdi. Akrabalarıyla etrafta arama yapmasına karşın eşine ulaşamayan Balkaya, "Sabah telefonunda o iletisi görünce ne yapacağımı şaşırdım. Okuyunca çok makûs oldum. Öncesinde başını dinlemeye gitmiş olabilir, diye düşünmüştüm. Ancak bunu görünce intihar etmiş olabilir, diye düşündüm. Birkaç sene evvel ruhsal tedavi görmüştü lakin yarım bıraktı. Kocamın tez vakitte bulunmasını istiyorum" dedi.

Tarsus'taki sulama kanalında cesedi bulundu.

Jandarma takımları, bu sabah, Balkaya ailesinin meskenine 40 kilometre uzaklıktaki Mersin'in Tarsus ilçesine bağlı Kefeli Mahallesi’nde yer alan sulama kanalının kapaklarına takılmış erkek cesedi buldu. Abdullah Balkaya'ya ilişkin olabileceği gerekçesiyle aileye haber verildi. Olay yerine gelen aile, cansız vücudun, Balkaya'ya ilişkin olduğunu teşhis etti. Balkaya'nın cesedi, savcının incelemesinin akabinde otopsi için Adana İsimli Tıp Kurumu’na götürüldü.

Abdullah Balkaya'nın cenazesini teslim almaya gelen yakınlarından İsmail Balkaya, 10 gündür umutla uygun haber beklediklerini belirterek, "Bu sabah acı telefon geldi. Beklemiyorduk. Canına kıyacağını düşünmezdik. Vefatıyla ilgili kuşkumuz yok. Tam bilgiye de sahip değiliz. Geride 1 çocuk kaldı, sıkıntı durum, içimiz yanıyor" dedi.

Abdullah Balkaya'nın cenazesinin bugün öğlen namazından sonra Kabasakal Mezarlığı'nda toprağa verileceği öğrenildi.

Üst Alt