Son Konu

Serdar Akinan'ın 'Suriye'de Yağma' İddialarına Hande Fırat ve Eşinden Yanıt: 'Deli Saçması'

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-97e531131681466c5e74a60b2922e8c07bddb6fb.jpg

Gazeteci Serdar Akinan'ın dün lisana getirdiği 'Suriye'de yağma' tezleriyle ilgili Hürriyet Ankara Temsilcisi Hande Fırat ile eşi Murat Özvardar'dan açıklama geldi. Fırat, "Gerçekleri değiştiremezsiniz. Benim hiçbir şeyden kaygım yok" derken, eşi Özvardar "Bu mecnun saçması sav kendini dezenformasyonun şehvetine kaptırmış bir gazetecinin hezeyanından ibarettir" tabirini kullandı.

Gazeteci Serdar Akinan, isim vermeden Ankara temsilcisi bir bayan gazetecinin eşinin Suriye'de fabrikaları yağmaladığını tez etmişti.

Akinan, şu tezleri lisana getirmişti

"İnanamayacağınız isimler Suriye'nin yağmalanmasında, çok ünlü bir gazetecinin eşi olduğu söyleniyor. Fabrikayı yağmalamış. Gidiyorsun, çok üst seviye bir, çok üst seviye bir adamın oğlu, PKK'nin denetim ettiği... (Araya girilip hangi gazeteci olduğu soruluyor) Bir bayan Ankara temsilcisinin eşi, Suriye'nin yağmalanmasındaki şirketin sahibi adam ya... Bir sanayi bölgesi, insanlığa karşı cürümlerde yargılanacak boyutta. Bir ülkenin bir sanayi tesisini, ya İzmit bölgesini yağmalıyorsun... Suriye'nin en kıymetli sanayi tesislerinin bulunduğu bölge yağmalandı. Sökülüp fabrikalar getirildi. Bu operasyonu yapan firmanın sahibinden bahsediyorum. Bunun Ankara'daki alakaları kim. Bunun eşi, gazeteci hanımefendi kimlerle ne kadar ilgi içinde."

Akinan'ın bahsettiği ismin Hürriyet Ankara Temsilcisi Hande Fırat'ın eşi Murat Özvardar olduğu biçiminde yorumlar yapıldı.

twitter.com
Bu gelişmelerin üzerine Hande Fırat ve Murat Özvardar'dan başka farklı açıklama geldi.

Fırat, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, şu tabirlere yer verdi

Özvardar da şu açıklamayı yaptı: "Eşimin toplumsal medyada gaye gösterilmesi nedeniyle tezlere karşılık verme gereği duydum"

Üst Alt