Son Konu

Polis haftası kutlama sozleri

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
23
Credits
-6
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Polis haftası sozleri

Cumhuriyetimizin kurucusu Buyuk Onder Mustafa Kemal Ataturk'un Polis bir asker kadar disiplinli, bir hukukcu kadar hukuk adamı, bir anne kadar şefkatli olmalıdırsozleri ışığında Emniyet Teşkilatımız bu gun modern teknoloji, bilgi, donanım ve eğitimli personelleri ile tum ulkelere ornek olmuştur

Kutsal vatan topraklarımızın dort bir tarafında buyuk bir ozveri ile calışan, milletimizin huzuru ve guvenliği icin hicbir fedakar’lıktan kacınmayan Turk Polis Teşkilatımızın …… kuruluş yıl donumunu ve icinde bulunduğumuz 'Polis Haftası'nı kutluyorum

“Polis Teşkilatının Kuruluşunun … Yıldonumu ve Polis Gunu munasebetiyle, İlimizde huzur ve guven icinde bir ortamın sağlanmasında emeği gecen tum Rize İli Emniyet Mensuplarını ictenlikle kutluyorum Gorevi esnasında şehit olan ve vefat eden polislerimizi rahmetle, gazilerimizi şukranla anarken; Emniyet Teşkilatımızın değerli mensuplarına sağlık ve başarı diliyorum

Vatandaşlarımızın huzur ve guven icerisinde yaşayabilmesi icin gecesini gunduzune katan, nice fedakarlıklara goğus gererek zor şartlarda calışan Polis Teşkilatımızın 169 Kuruluş yıldonumunu yurekten kutluyor, tum polislerimize gorevlerinde ustun başarılar temenni ediyorum Bu uğurda can veren kahraman şehitlerimizi de rahmetle anıyor, teşkilatımıza, ailelerine ve geride kalanlarına sabırlar diliyorum

Kurulduğu 10 Nisan 1845 tarihinden bugune kadar ulkemizde huzur ve duzenin bozulmaması ve bizlerin guvenli bir şekilde yaşamını surdurebilmesi icin gece gunduz fedakarca gorev yapan, Turk Polis Teşkilatının 169 yılını bu duygular icinde kutlarken, gorevlerinde başarı ve mutluluklar diliyorum Allah Turk Polisini korusun!

Denetime acık, şeffaf ve hesap verebilirlik gibi cağımızın gerektirdiği ozelliklere sahip olan polis teşkilatımız, halkımızın kaliteli hizmet beklentilerine de cevap vermektedir Anayasa ve yasalardan aldığı gucle gorevini yapan bu teşkilatımız temel hak ve ozgurluklerin korunmasına hizmet eden guvenlik duygusunu tesis etmede cok ciddi bir gorevin de uygulayıcısıdır

“ Turk Polis Teşkilatı; ulkemizin bolunmez butunluğunu koruma ve kollama, halkımızın can ve mal emniyetini koruma, huzur ve guven ortamını tesis ve temin etme, suc işlenmesini onleme ve işleyenleri adalete teslim etme hususunda cok buyuk bir ozveriyle gece gunduz demeden başarılı bir şekilde …… yıldır calışmaktadır Allah Turk Polisini korusun!

10 Nisan, Polis Gunu, Aziz Milletimizin huzur ve guvenliğinin teminatı olarak gorduğu Turk Polisine minnettarlığımızın bir ifadesi olarak armağan ettiği bir şukran gunudur Turk Polisi, gosterdiği olağanustu gayretlerle yaptığı hizmetler sonucunda, Milletinin gonlunde taht kurmanın haklı gurur ve mutluluğunu yaşamaktadır teşkilat mensuplarına da sağlık, başarı ve mutluluklar diliyorum

Bu onurlu gorevlerini buyuk bir ozveriyle ve insan sevgisiyle yerine getirerek Karaman’ın guven ve huzur şehri olmasında mesai mefhumu tanımadan gorev alan emniyet teşkilatına teşekkurlerimi sunarım

Ulkemizin ve milletimizin huzur ve asayişinin sağlanması kadar milli birlik ve beraberliğimizin devamı icinde vazgecilmez bir unsur olan polis teşkilatımız, koklu kurumlarımızın başında gelmektedir Kuruluş yıldonumunu kutladığımız bu gunde, milletimizin bağrından cıkmış guzide mensuplarının fedakar ve cansiperane calışmalarının Halkımıza guven ve gurur verdiği muhakkaktır

Tum emniyet mensuplarımızın 10 Nisan Polis Haftası’nı kutluyor; gorevi başında şehit duşen polislerimizi rahmet, gazilerimizi minnetle anıyor Gorevleri başında olan mesai arkadaşlarıma ve ailelerine sağlık, mutluluk ve esenlikler diliyorum

Turk Polisi, cağdaş ulkelerin kullandığı aracgerec ve yontemleri kullanmayı kendine amac edinmiş, dunyada ortaya cıkan gelişmelere paralel olarak milletimizin değişen beklentilerine cevap vermek icin surekli kendini yenilemiştir Emniyet teşkilatımız, toplumda huzuru ve duzeni sağlama, vatandaşın can ve mal guvenliğini koruma, kanunun hakimiyetini ve devlet otoritesini sağlama gibi cok onemli ve hayati gorevleri ustlenmiştirHukuk devletinde Polis adalete dayalı bir kuvvettir Onun icin adaletlidir Korkulan değil, guvenilen bir guctur

Tum emniyet mensuplarımızı takdirle ve sevgiyle selamlıyor, vatanı ve milleti uğruna canlarını veren tum Emniyet mensuplarına da, Allah’tan rahmet, onların yakınlarına da, halen gorev başında bulunan polislerimize de Polis haftası ve Polis gunu vesilesiyle; minnet ve saygılarımı sunuyorum

Boyle bir mesleğin icrasının da elbette bazı zorlukları olmaktadır Halkın guvenliğini sağlamak ve onları korumak kolay değil, bu acıdan bakınca teşkilatın ne kadar onemli bir gorev ustlendiğini gormekteyiz Halkında, bizimde polislerimize bu zorlu gorevde yardımcı olunmasının gerektiği bilincinde olmalıyız

10 Nisan 1845’te kurulan Turk Polis Teşkilatımızın …… yıldonumunu kutlarken; teşkilata bugune kadar emek vermiş ve vermekte olan tum polislerimize saygılarımı sunuyor, şehit polislerimizi ise rahmetle anıyorum

Turk Polis Teşkilatının kuruluşunun …… yıl donumunu kutluyor, şehitlik mertebesine ulaşan polislerimizi rahmet ve şukranla anıyorum Buyuk fedakarlık, sabır ve cesaretle hizmetlerini surduren Turk Polis Teşkilatının butun mensuplarına başarılar diliyor, sevgi ve selamlarımı iletiyorum

Turkiye Cumhuriyeti devletimizin, ulkesi ve milletiyle bolunmez butunluğunu halkımızın can ve mal guvenliğini sağlamak, huzur ve asayişi temin etmek, suc işlemesini onlemek sucluları adalete teslim etmek gibi onemli gorevleri başarıyla yerine getiren Polis Teşkilatımıza muteşekkiriz Emniyet Teşkilatımızın ve polisimizin, bundan sonra da şerefli mazisinden ve milletinden aldığı gucle, topluma guven veren hizmetlerini yuksek bir şuurla ve halkla butunleşerek en iyi şekilde devam ettireceğine inancımız tamdır

Üst Alt