Son Konu

Fatih Altaylı Köşesine Veyis Ateş'i Taşıdı: 'Yönetim İzne Yolladı; Aklanır Döner, Aklanmaz Gider'

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-93deecf07082d6f43fc70d7656fce771fa2afd03.jpg

Habertürk müellifi Fatih Altalı, kabahat örgütü önderi Sedat Peker'in Paramount otelde kaldığını söylediği Habertürk sunucusu Veyis Ateş'in, küme idaresi tarafından müsaadeye çıkarıldığını söyledi.

Altaylı bugünkü yazısında, "Hemen bir iki düzeltme yapayım. Dünkü yazımda 'Gazetecilik sınıf atlama aracı olmamalı' dedim. Kimileri 'Veyis Ateş’e gönderme yapıyor' diye yazdı. Yanlış" tabirlerini kullandı.

"Gönderme yalnızca Veyis Ateş’e değil. Geniş bir gazeteci kitlesine" diyen Altaylı, şöyle devam etti:

"Nasıl anlatsam bilemiyorum lakin şöyle özetleyebilirim. Bir iki yıl evvel bir gazeteciye dostları yaş günü partisi düzenlediler. 50 kadar davetli ile. İş adamları, sanatkarlar, beğenilen bayanlar. Kalabalık ve sevinçli bir parti. Lakin gazetecinin bir tane bile gençlik arkadaşı, çocukluk arkadaşı, ilkokul arkadaşı, lise arkadaşı, hatta üniversite arkadaşı bile yoktu. Tamamı gazetecilikte güce, şöhrete eriştikten sonra edindiği arkadaşlardı. Gazetecilik onun geçmişi ile etrafı ile bağlarını koparmıştı besbelli. Artık öbür bir sınıfın adamıydı. Elbette vakitle insanların etrafı değişir lakin bu kadar mı! Ya da yeni etrafa yalnızca zenginler, ünlüler ve sosyetikler mi girer? Bazıları de etrafına yalnızca siyasetçileri, üst seviye bürokratları doldurup, güç sahibi olmaya çalışır. O kadar çoklar ki!"

'Meydanı kimseye bırakmaya niyetim yok'

Küme idaresinin Veyis Ateş’i müsaadeye yolladığını belirten Altaylı, "Bu evrede öteki ne yapacaktı! Aklanır döner, aklanmaz masraf. Ben ise yazılarımı aslında yazacağım. Müsaadem bitince de geri geleceğim. Meydanı kimseye bırakmaya niyetim yok. Biline!" dedi.

Peker'in açıklamasıyla ilgisi yok demişti

Ekrana çıkmaması hakkında Odatv'ye konuşan Veyis Ateş, "Sonrasına kamuoyu açıklaması yapacağım" demişti.

"Ekrana çıkmamasının Sedat Peker'in açıklamalarıyla ilgisi var mı?" sorusuna Ateş, "Peker'in açıklamalarıyla ilgisi yok. Bu süreçler büsbütün benimle alakalı" karşılığını vermişti.

Üst Alt