Son Konu

Fed Yetkilisi, Tether’in (USDT) Finansal İstikrara Karşı Bir “Tehdit” Olduğunu Söyledi

seocu

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Tether.jpg

ABD’de bir Fed yetkilisi, Tether’i finansal istikrara karşı bir tehdit olarak nitelendirdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter
ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Üst düzey bir ABD Federal Rezerv yetkilisi, Tether’in USDT stablecoin‘ini finansal sistemin istikrarı için bir risk olarak nitelendirdi. Cuma günü bir slayt sunumunda, Boston Federal Rezerv Bankası Başkanı Eric Rosengren, Tether’i ABD merkez bankasının izlediği “finansal istikrar zorlukları” arasında sıraladı. Rosengren, kısa vadeli kredi piyasalarının “yeni bozucuları” olarak adlandırdığı stablecoin’leri de riskler arasına dahil etti.

Aynı gün Yahoo Finance ile yaptığı bir röportajda konuyu detaylandırdı.

“Tether ve stablecoin’ler hakkında konuşmamın nedeni, portföylerine bakarsanız, temel olarak bir birincil para piyasası fonunun portföyüne benziyor ama belki daha riskliler. Kısa vadeli kredi piyasalarını zamanla neyin bozabileceği hakkında daha geniş düşünmemiz gerektiğini düşünüyorum ve kesinlikle stablecoin’ler bu unsurlar arasında yer alıyor. Şu anda, büyüdükçe ve ekonomimizin daha önemli bir sektörü haline geldikçe oldukça düzensiz olan stablecoin piyasasının ne olduğunu ciddiye almamız gerektiğini düşünüyorum.”

Wall Street emektarı ve bir Bitcoin destekçisi olan Caitlin Long, Fed yetkilisinin bu sözlerini dikkat çekici buldu:

“İlginç olan [Fed valisi Lael] Brainard ve ardından [başkan Jerome] Powell stablecoin’ler hakkında konuşmaya başladı. Ama şimdi Rosengren isim vererek ‘Tether’i konuşuyor. Bu konuşmaların dozu yükseliyor. Nadiren bu kadar açık sözlü olurlar.”

Long, Tether ile ilgili endişelerin abartılı olduğunu düşünen Bitcoin kullanıcılarının “haberciyi vurmaması” gerektiğini ekledi. Şirketin Mayıs ayında yayınlanan USDT’nin arkasındaki teminat dökümüne atıfta bulunarak, “Tether’i çığır açan bir teknoloji olarak savundum ve aynı zamanda rezerv ifşasının yanıtladığından daha fazla soruya yol açtığını söyledim” dedi.

Üst Alt